Android

Androida niebawem odblokujesz własnym głosem [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Androida niebawem odblokujesz własnym głosem [prasówka]
6

Google rozszerza możliwości mechanizmu Smart Lock w Androidzie. Do zaufanych miejsc, urządzeń i sieci WiFi oraz wykrywania twarzy lub ruchu dochodzi teraz komenda głosowa. Oznacza to, że urządzenie nauczy się tego, jak brzmimy i odblokuje na stosowną komendę. Trusted Voice w Smart Lock Nie tak...

Google rozszerza możliwości mechanizmu Smart Lock w Androidzie. Do zaufanych miejsc, urządzeń i sieci WiFi oraz wykrywania twarzy lub ruchu dochodzi teraz komenda głosowa. Oznacza to, że urządzenie nauczy się tego, jak brzmimy i odblokuje na stosowną komendę.

Trusted Voice w Smart Lock

Nie tak dawno informowałem o aktualizacji mobilnej wyszukiwarki Google, w ramach której wprowadzona zostać miała funkcja uczenia się przez Google naszego głosu. Dziś już wiemy, że rozwiązanie to zostanie rozciągnięte na mechanizm odblokowywania. Nasz głos będzie zatem działał podobnie, jak kod PIN i odblokowywał urządzenie. Nie jest to oczywiście tak bezpieczne jak kod PIN o czym Google ostrzega przed aktywowaniem nowej funkcji. Pytanie, czy nie będzie to nieco zabawnie wyglądało, kiedy wszyscy zaczną mówić do swoich słuchawek, żeby je odblokować

ING uruchamia przelewy na telefon

ING pochwaliło się rozbudowaniem swojej aplikacji mobilnej o funkcję wykonywania przelewów na numer telefonu. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli teraz wysyłać pieniądze do dowolnego banku i dowolnego odbiorcy bez znajomości numeru jego konta. Maksymalna kwota takiej transakcji wynosi 200 zł. Co istotne, jest ona całkowicie bezpłatna.

Ponadto aktualizacja dodała obsługę sieci płatności BLIK oraz narzędzia pozwalające archiwizować paragony w chmurze i rozliczać wydatki wspólnie ze znajomymi. Bank chwali się, że łącznie pobrano jego klienta już 870 tys. razy.

Google aktualizuje wskazówki związane z Material Design

Na stronach z dokumentacją Androida pojawiły się nowe wskazówki dotyczące interfejsu Material Design. Dodano m.in. informacje o tabelach danych, jednostkach wagi i miary, strukturze aplikacji (wraz z nawigacją) i pływających przyciskach. Ponadto zaktualizowano dokumentację dotyczącą typografii, kart, okienek dialogowych, zakładek i przewijania. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronach Google'a.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu