Android

Microsoft po cichu wypuszcza aplikację - pilota do prezentacji Powerpoint

Paweł Winiarski
10

Nie macie urządzenia z Windows Phone 8 i zazdrościliście jego posiadaczom możliwości sterowania prezentacjami w Powerpointcie? Przynajmniej duża część z Was już nie musi. Aplikacja Office Remote trafiła właśnie na Androida. Nie było konfetti, nie było fajerwerków. Microsoft umieścił po cichu Offi...

Nie macie urządzenia z Windows Phone 8 i zazdrościliście jego posiadaczom możliwości sterowania prezentacjami w Powerpointcie? Przynajmniej duża część z Was już nie musi. Aplikacja Office Remote trafiła właśnie na Androida.

Nie było konfetti, nie było fajerwerków. Microsoft umieścił po cichu Office Remote w Google Play, dzięki czemu każdy miłośnik prezentacji z Powerpointa będzie mógł wykorzystać na przykład swój smartfon jako pilota do slajdów. Każdy, bo aplikacja jest darmowa.

Poza przeskakiwaniem ze slajdu na slajd, Office Remote umożliwia włączanie i pauzowanie dołączonych do prezentacji materiałów audio i wideo, przełączanie się między miniaturkami, przeglądanie notatek bezpośrednio na urządzeniu i kontrolowanie czasu całej prezentacji za pomocą specjalnego licznika.

Oczywiście Powerpoint to nie jedyna część pakietu Office, którą obsługuje aplikacja. Ta działa również z Excelem i Wordem. W przypadku tego pierwszego pozwala na przewijanie, powiększanie i przełączanie się między arkuszami, używanie filtrów i przeskakiwanie pomiędzy wszystkimi nazwanymi obiektami w dokumencie. Podobnie działa to w przypadku Worda - dodatkowo możemy również przeskakiwać między nagłówkami i umieszczonymi w dokumencie komentarzami.

Aby móc korzystać z Office Remote, poza urządzeniem z Androidem będziecie potrzebować pakietu Microsoft Office 2013, Microsoft Office Remote PC i możliwości nawiązywania połączeń Bluetooth w Waszym PC.

Warto jednak pamiętać, że posiadacze sprzętów z Androidem nie byli całkowicie odcięci od takich bajerów. Za 9,20 zł można bowiem nabyć w Google Play aplikację Swoosh. Działa ona z Windowsami, Makami i Linuxami, obsługując takie prezentacje jak Prezi, Slidely, Microsoft Powerpoint Online, Google Slides, Keynote i Acrobat Reader. Wystarczyło pozostać z komputerem w tej samej sieci WiFi. Ciekawostką w przypadku Swoosha jest natomiast to, w jaki sposób działa sama aplikacja. Nie jest to klasyczny pilot, ale dość oryginalne podejście do sterowania prezentacjami. Kładziemy smartfona lub tablet na przykład na stole i przesuwamy nad nim dłonie, by zmieniać slajdy. Trochę jak magia.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

officeMS Office