Huawei

Huawei z kalendarzem aktualizacji do EMUI 9.1. Sprawdź kiedy Twój smartfon doczeka się aktualizacji

Kamil Świtalski
Huawei z kalendarzem aktualizacji do EMUI 9.1. Sprawdź kiedy Twój smartfon doczeka się aktualizacji
44

Huawei zamieściło kalendarz aktualizacji do Android Pie dla swoich smartfonów. Oto kiedy możecie spodziewać się nowej wersji systemu dla wybranych modeli.

Aktualizacje systemu na Androida to temat rzeka, o którym dyskutuje się regularnie. I mimo że sytuacja wygląda odrobinę lepiej niż jeszcze kilka lat temu, do ideału brakuje... no, nie oszukujmy się, bardzo dużo. Mimo wszystko czołowi producenci by przekonać do swoich produktów nareszcie używają argumentu dotyczącego aktualizacji. Lepiej późno, niż wcale. A Huawei — mimo że ostatnio ma sporo zmartwień na głowie — serwuje rozkład jazdy dla aktualizacji swoich urządzeń.

Kalendarz aktualizacji Huawei do EMUI 9.1 - lista urządzeń

Dziś Huawei opublikował kalendarz aktualizacji dla blisko dwudziestu urządzeń — i w całości skupia się on na wakacyjnych miesiącach.

Czerwiec 2019:

Lipiec 2019:

Sierpień 2019

Warto jednak mieć na uwadze, że... Android rządzi się własnymi prawami. I zapowiedź EMUI 9.1. — wraz z miesiącami w których dany model powinien go dostać, w praktyce... może niewiele znaczyć. Warto pamiętać, że na Androidzie aktualizacje lubią przybywać falami, a ich terminy mogą różnić się w zależności od kraju, a także pochodzenia telefonu. Doskonale to widać w ostatnich komentarzach czytelników, z których jedni otrzymali już aktualizację do Android Pie dla Mate 20 Lite, inni wciąż czekają.

My tu o EMUI 9.1, a warto też pamiętać że kilka dni temu firma zapowiedziała także prace nad aktualizacjami do Android Q. Listę modeli Huawei które mogą spodziewać się aktualizacji w pierwszej kolejności już znamy.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu