Huawei

Huawei Mate X trafi do sklepów we wrześniu i będzie miał Androida

Paweł Winiarski
5

Składane smartfony miał w tym roku zrewolucjonizować rynek, jednak ta rewolucja stoi pod znakiem zapytania. Ogromną szansą dla Huawei są problemy z Galaxy Fold, choć przecież chińska firma sama ma swoje kłopoty związane z Google i systemem Android. Zapewnia jednak, że składanego Huawei Mate X kupimy już we wrześniu.

Huawei Mate X zrobił na nas bardzo dobre wrażenie, choć kiedy mieliśmy go w dłoniach, nie wyglądał jak produkt, który mógłby już trafić na półki sklepowe.

Za to Galaxy Fold wyglądał, pierwsi testerzy psuli jednak urządzenia tak szybko, że Samsung zdecydował się wycofać swojego składanego smartfona ze sprzedaży i póki co nie znamy daty pojawienia się urządzenia na sklepowych półkach. Wygląda to jak świetna okazja na premierę Huawei Mate X. Czy tak się jednak stanie?

Podczas rozmowy z serwisem TechRadar, Vincent Pang - szef Huawei na Europę Zachodnią powiedział:

Sprzęt pojawi się we wrześniu - najpóźniej. Prawdopodobnie wcześniej, ale bez wątpienia wrzesień jest terminem gwarantowanym.

Pang zapewnił również, że Huawei Mate X będzie działał na Androidzie - co w sumie jest trochę zaskakujące, spodziewałem się raczej autorskiego systemu firmy, szczególnie na tym niecodziennym urządzeniu. Trzeba jednak pamiętać, że Mate X został zapowiedziany w lutym, zanim jeszcze wybuchła cała afera związana z Trumpem i wpisanie Huawei na czarną listę firm.

Huawei zapewnia również, że dołożył wszelkich starań, by Mate X nie powtórzył problemów Galaxy Fold i dodatkowy czas, jaki przeznaczył na dopracowanie urządzenia wiąże się właśnie z testami odporności ekranu na składanie i wyginanie. Głupio by przecież było żeby telefon kosztujący 2600 dolarów połamał się po kilku dniach, prawda?

Dla przypomnienia - zamknięty Huawei Mate X będzie posiadał ekran o przekątnej 6,6 cala i rozdzielczości 1148 na 2480 pikseli. Drugi ekran to 6,4 cala z rozdzielczością 892 na 2480 pikseli. Otwarty/rozłożony smartfon może pochwalić się natomiast 8-calowym ekranem z rozdzielczością 2220 na 2480 pikseli. Sprzęt napędza Kirin 980 (ten sam, co w P30, P30 Pro i Mate 20 Pro), 8GB pamięci RAM, 512GB pamięci na dane, które rozbudujemy kartami pamięci do 256GB. Aparaty, to 40 Mpix, teleobiektyw z 8 Mpix i trzykrotnym zoomem optycznym, 16 Mpix z szerokim kątem i sensor time-of-flight. Bateria w Huawei Mate X ma natomiast 4500 mAh.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu