Android

Android N z rozszerzonym wsparciem dla wirtualnej rzeczywistości [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Android N z rozszerzonym wsparciem dla wirtualnej rzeczywistości [prasówka]
0

Google coraz mocniej inwestuje w wirtualną rzeczywistość. Nadchodzące wydanie Androida ma być wyposażone w dodatkowe rozwiązania dedykowane goglom VR.

Android N z mocniejszym wsparciem VR

W najnowszym deweloperskim wydaniu Androida N znaleziono dwie nowe aplikacje systemowe: "VR Listener" oraz "VR Helper". Maja one służyć do uruchamiania wybranych programów wirtualnej rzeczywistości. To by oznaczało, że nowa wersja systemu będzie natywnie przystosowana do współpracy z goglami VR. Najprawdopodobniej chodzi oczywiście o Cardboarda, który już teraz jest ogromnym sukcesem. O mocniejszym wsparciu dla VR w Androidzie N mówiono już w lutym br. Konkretów ciągle nie znamy. Prawdopodobnie na tegorocznym Google I/O producent ujawni więcej informacji oraz pokaże konkretne zastosowanie dla nowych aplikacji.

Galaxy Note 6 w CPU-Z

Premiera Galaxy S7 za nami, zatem branża powoli przygotowuje się do debiutu Galaxy Note 6. Do sieci wyciekł zrzut ekranu z CPU-Z, który ma rzekomo przedstawiać parametry nowego urządzenia. Miałoby ono posiadać wyświetlacz 5,77 cala o rozdzielczości 1440 x 2560 px. Za moc obliczeniową będzie natomiast odpowiadał Exynos 8890, co nie jest większą niespodzianką. Zaskakuje natomiast ilość pamięci RAM - tej mamy tu znaleźć aż 6 GB. Czy Android faktycznie tyle potrzebuje? Z drugiej strony mamy negatywne zaskoczenie - baterię o pojemności zaledwie 3700 mAh.

GoPro zapowiada aplikację do VR

Aplikacje GoPro VR i LiveVR mają wprowadzić kamerki GoPro do wirtualnej rzeczywistości. Firma udostępniła aplikację dla Androida oraz pakiet narzędzi, które pozwolą w większym stopniu wykorzystywać produkty tej marki w przygotowywaniu materiałów 360. Trudno się dziwić, bo już wcześniej GoPro było jednym z najlepszych sposobów na kręcenie sferycznych materiałów. Niski koszt pojedynczej kamerki, wysoka jakość nagrania i duża dostępność wszelkiego rodzaju rigów tylko zintensyfikowały tę popularność. GoPro wprowadza też na rynek własny rig o nazwie Omni wyceniany na 1,5 tys. dol. (lub 5 tys. dol. w komplecie z sześcioma kamerkami). Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie vr.gopro.com.

Warto dodać, że GoPro już wcześniej posiadało platformę VR - Kolor Eyes, którą firma przejęła jakiś czas temu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu