Android

Testowe wersje Androida N zainstalujemy nie tylko na Nexusach [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Testowe wersje Androida N zainstalujemy nie tylko na Nexusach [prasówka]
1

Google chce rozszerzyć program testowy Androida N o nowe urządzenia. Miałyby to być smartfony i tablety, które dotąd nie pracowały pod kontrolą czystego Androida.

Android N nie tylko na Nexusach

Informacje na ten temat pojawiły się w kodzie źródłowym testowych kompilacji nowego Androida. Sugerują one, że niebawem do testów mieliby dołączyć również posiadacze smartfonów i tabletów, które zostały wyprodukowane przez inne firmy. Dotąd dostęp do testowych wydań mieli tylko użytkownicy Nexusów, co mocno ograniczało audytorium. Jeżeli ulegnie to zmianie, pojawi się masa spekulacji na temat tego, co dalej. Czy wówczas na Samsungach, LG i innych mielibyśmy móc ręcznie zainstalować czystą wersję systemu? A może Android N będzie tutaj udostępniany wraz z nakładką producenta? Więcej informacji powinniśmy uzyskać na Google I/O.

Klawiaturka Microsoft Hub

Microsoft udostępnił swoją klawiaturę ekranową użytkownikom iOS. Już wcześniej była ona dostępna na Androidzie, a teraza trafia również do posiadaczy iPhone'ów. Rozwiązanie to charakteryzuje się minimalistycznym interfejsem, a także mechanizmami pozwalającymi na rozszerzenie jej możliwości za pomocą wtyczek. Za ich pomocą możemy np. szybko udostępniać pliki, dzielić się notatkami itp. Program jest darmowy. Możecie go pobrać z AppStore.

Moto X czytnikiem linii papilarnych

Pojawiły się pierwsze przecieki na temat nowej generacji smartfona Moto X. Na zdjęciu, które ma przedstawiać urządzenie widoczny jest czytnik linii papilarnych ulokowany tuż pod ekranem. Sensory tego typu na dobre zadomowiły się już w telefonach, więc nie powinno dziwić, że Lenovo idzie za tym trendem. Najprawdopodobniej czytnik ma być zintegrowany z przyciskiem, co byłoby bardzo osobliwe dla linii Moto, która dotąd stawiała na niemal maksymalną zgodność z natywnym Androidem.

Nowy trailer Asetto Corsa

Asetto Corsa ma niebawem zadebiutować na konsolach. Twórcy udostępnili właśnie nowy trailer gry, w którym przekonują, że samochody, które zobaczymy w grze będą projektowane z najwyższą starannością. Ma to uczynić tę produkcję nie tylko piękną, ale również wiernie odzwierciedlającą rzeczywisty klimat i realia wyścigów. A to nie wszystko, bo auta będą również zachowywać się w sposób realistyczny - zupełnie tak, jak w rzeczywistości. Ile z tych obietnic okaże się prawdą? Gra zadebiutuje na PS4 i Xboksie One dopiero 3 czerwca. Już teraz jest dostępna na Steamie w ramach wczesnego dostępu, gdzie mogą ją zakupić posiadacze pecetów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu