Android

Android Marshmallow podwaja swoje udziały. Froyo i Gingerbread od miesiąca nawet nie drgnęły [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Android Marshmallow podwaja swoje udziały. Froyo i Gingerbread od miesiąca nawet nie drgnęły [prasówka]
19

Udziały rynkowe najnowszego wydania Androida powolutku rosną. W ciągu miesiąca liczba aktywnych urządzeń z Marshmallowem wzrosła dwukrotnie.

Android Marshmallow podwaja udziały

Android 6.0 Marshmallow znajduje się obecnie na 4,6 proc. aktywnych urządzeń. To ciągle mało - szczególnie, jeśli zestawimy to z iOS. Niejednokrotnie jednak podkreślałem, że takie porównania nie mają najmniejszego sensu. Największym problemem Androida jest nie to, że większość ludzi ma telefony z Lollipopem i KitKatem tylko obecność wydań Froyo (0,1 proc.) i Gingerbread (2,6 proc.) w tym zestawieniu. Co gorsza, nic się w tej kwestii od miesiąca nie zmieniło - udziały obu systemów nawet nie drgnęły. Inaczej sprawy się mają z nowszymi wydaniami. Zarówno Ice Cream Sandwich, KitKat, jak i Lollipop notują spadki. Natomiast Marshmallow w skali miesiąca podwoił swoje udziały (fajnie to brzmi, prawda? A w praktyce to zaledwie marginalny wzrost). Tymczasem już na nadchodzącej konferencji Google I/0 zobaczymy więcej konkretów na temat Androida N, który jest już dostępny od pewnego czasu w wersji testowej.

Wszystkie Fatality z Mortal Kombat

Lubicie Mortal Kombat? Uwielbiacie Fatality? Koniecznie musicie zobaczyć to wideo. Zostały w nim skompilowane wszystkie fatality ze wszystkich gier z serii Mortal Kombat, jakie ukazały się w historii. Klip jest długi bo trwa aż godzinę i 45 minut. Polecam jedynie osobom, których nie ruszają duże ilości krwi i brutalności. Zapewne nie trzeba nikomu tłumaczyć, że fatality to makabryczne wykończenie przeciwnika pod koniec zwycięskiej walki. Najnowsza odsłona Mortal Kombat pod tym względem przeszła samą siebie.

Przypomnienia w webowej wersji Kalendarza Google

Wprowadzone kilka miesięcy temu do aplikacji mobilnej Kalendarza Google przypomnienia wreszcie debiutują również  w przeglądarkowej wersji usługi. Przyniosło to za sobą delikatne odświeżenie pływającego okienka z dodawaniem nowych elementów do naszego planu dnia, tygodnia czy miesiąca. Przypomnienia w pełni synchronizują się z webową wersją kalendarza i do momentu wykonania są stale wyświetlane w górnej części kalendarza. Jest to swoisty odpowiedni listy zadań, która o dziwo stale jest dostępna w bocznym panelu. W ogóle sam kalendarz w wersji webowej wygląda archaicznie i niezbyt przyjemnie dla oka. Google powinien wreszcie coś z tym zrobić, zamiast ograniczać się do drobnego liftingu. Wstyd!

FIFA 16 w EA Access i Origin Access

FIFA 16 już od 19 kwietnia będzie dostępna bezpłatnie dla subskrybentów EA Access (Xbox One) oraz Origin Access (PC). To już kolejna gra z tej serii, którą wprowadzono do usługi. W ubiegłym roku kilka miesięcy po premierze w taki sposób udostępniona została FIFA 15.

Sonda 2 ma 1,03 mln widzów

Emitowana na antenie telewizyjnej dwójki Sonda 2 ma średnio 1,03 mln widzów. Daje to stacji udział na poziomie 8,3 proc. i pozycję za TVN-em oraz Polsatem (ten ostatni jest liderem). Sonda 2 ogląda się jednak lepiej niż emitowane w tym samym czasie programy na TVP 1. Najpopularniejszy pod tym względem był pierwszy odcinek programu wyemitowany 14 marca - 1,34 mln widzów. Prowadzącym Sondy 2 jest Tomasz Rożek. Program jest emitowany w poniedziałki o 21:50, gdzie wcześniej stacja pokazywała "Tomasz Lis na żywo" (średnio 2,18 mln widzów).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidMobileSmartfony