Google

Android Auto oficjalnie dostępne w Polsce? Właśnie zainstalowałem!

Konrad Kozłowski
Android Auto oficjalnie dostępne w Polsce? Właśnie zainstalowałem!
49

Android Auto było aplikacją dostępną i niedostępną jednocześnie dla polskich użytkowników. Choć po instalacji działa ona poprawnie, to plik instalacyjny należało pobierać do tej pory z innych źródeł niż Google Play. Na moim koncie właśnie stała się dostępna!

Android Auto miało swoją premierę ładnych kilkadziesiąt miesięcy temu i choć od samego początku aplikacja omijała nasz kraj szerokim łukiem, to za każdym razem namawiałem Was do jej instalacji, jeśli używacie telefonu w trakcie jazdy do nawigowania czy odtwarzania muzyki. Rozwiązanie Google sprawia, że te oraz wiele innych czynności jest o wiele łatwiejsze dla Was (kierowców) i pasażerów. A przede wszystkim wzrasta bezpieczeństwo, ponieważ powiadomienia są dostarczane w mało natrętny sposób, a interfejs aplikacji posiada duże elementy, w które łatwo trafić palcem.

Android Auto po polsku, z polskim Asystentem Google

Co więcej, najnowsze wersje Android Auto wspierają także Asystenta Google, który jest już dostępny w polskiej wersji na smartfonach. I choć na moim smartfonie nie mogę aktywować funkcji Voice Match umożliwiającej wykrywanie mojego głosu i hasła "OK Google", to po naciśnięciu na ikonę mikrofonu Asystent Google działa w polskiej wersji prawidłowo. Nie są wyświetlane żadne informacje na ekranie - odpowiedź Asystenta jest jedynie werbalna, żebyśmy nie odrywali wzroku od drogi i przyjęli do wiadomości informacje właśnie za pomocą słuchu. Android Auto działa oczywiście po polsku - nasz język dodano już jakiś czas temu.

Wszystkie funkcje Android Auto, czyli nawigacja, multimedia i wspomniany Asystent działają tak, jak powinny.

Android Auto oficjalnie w Polsce w Google Play?

Sama aplikacja Android Auto wyświetla się u mnie w starszej wersji, dokładnie tak, jak wyglądała te kilkadziesiąt miesięcy temu, gdy recenzowałem jej po raz pierwszy. Być może pojawiły się drobne usprawnienia, ale jeszcze ich nie zauważyłem. W drodze jest także zupełnie nowy, czytelniejszy i ładniejszy Android Auto, który instalowany jest w samochodach - czy to wpłynie na wygląd samej aplikacji? Bardzo bym tego chciał, bo choć aktualna wersja aplikacji jest praktyczne i użyteczna, to ewidentnie widać, że mogłaby prezentować się o wiele lepiej.

Recenzja Android Auto – niezbędna aplikacja dla kierowców

Jak na razie u żadnej innej osoby z redakcji i znajomych aplikacja Android Auto nie stała się dostępna do pobrania z Google Play, mimo że na moim koncie mogę ją instalować na każdym kompatybilnym smartfonie z Androidem 5.0 wzwyż. Dajcie znać, czy u Was jest już dostępna do pobrania i jak się sprawdza.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu