Amazon

Amazon Prime Video wprowadzi profile użytkowników. Oby jak najszybciej

Weronika Makuch
Amazon Prime Video wprowadzi profile użytkowników. Oby jak najszybciej
1

Serwisy VOD wciąż się rozwijają, dodając nowe opcje, które spodobają się użytkownikom. Szkoda, że Amazon Prime Video nie jest nowatorski, tylko po prostu zaspał.

Advertisement

Profile użytkowników. Niby taki drobiażdżek, a jaki przydatny! Wszyscy użytkownicy Netfliksa na pewno dobrze je kojarzą. W przypadku współdzielenia konta, każda z należących do grupy osób może założyć sobie własny profil. Jest to bardzo wygodne, ponieważ każdy z tych profili ma swoją własną historię oglądania czy rekomendacje. Nie wyobrażam sobie już teraz Netfliksa bez tego dodatku. Do tej pory bardzo żałowałam, że nie wszystkie znane i międzynarodowe VOD podążają tym tropem. Na szczęście teraz z pomysłu skorzystał Amazon.

Amazon Prime Video wprowadzi profile użytkowników

Właściciel konta będzie mógł utworzyć aż 6 profili. Oczywiście nie zabraknie opcji ustawienia profilu dla dzieci, który będzie miał ograniczone możliwości przeglądania serwisu. Najmłodsi będą mieli zablokowane materiały przeznaczone dla widzów dorosłych - podobnie jak jest to zrobione na Netfliksie. Jedynym minusem w stosunku do Netfliksa może okazać się brak możliwości wybrania avatarów, ale czy to faktycznie jest aż tak istotne? Nowa funkcja powoli wchodzi do kolejnych krajów. Nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale spodziewamy się jej jak najszybciej. Osobiście nie mogę się doczekać, aż zmiana wejdzie i będę mogła z niej skorzystać. Zdecydowani uprzyjemni to korzystanie z serwisu.

W sezonie 3. zabrakło pazura, ale Wspaniała pani Maisel to wciąż fenomenalny serial. Recenzja

Niestety, Amazon Prime Video dołączył do platform VOD, które zdecydowały się na ograniczenia związane z panującą pandemią. Prime Video ograniczyło jakość materiałów dostępnych w swojej ofercie. Nie podzielili się jednak żadnymi konkretnymi danymi technicznymi, które opisywałyby, na jak duży spadek powinni przygotować się użytkownicy. Brakuje nam więc informacji, na podstawie których moglibyśmy wysnuć jakieś prawdziwe wnioski. Trudno powiedzieć, czy faktycznie zauważymy różnicę. Najgłośniejszą sprawą było oczywiście zmniejszenie jakości przez Netflix. Wielu użytkowników komentuje jednak, że nie dostrzegają praktycznie żadnego spadku jakości. Pomimo niższej o około 25% jakości obrazu, rozdzielczość materiałów pozostaje niezmieniona. Prawdopodobnie sytuacja będzie wyglądała w przypadku oglądania produkcji na Amazon Prime Video.

Źródło: XDA Developers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu