Amazon

W Seattle otwarto w pełni samoobsługowy supermarket Amazona

Weronika Makuch
W Seattle otwarto w pełni samoobsługowy supermarket Amazona
5

W Seattle powstał˙ supermarket Amazon Go Grocery. Nowa era zakupów bez kas.

Amazon Go Grocery został dziś otwarty w Seattle. 5000 artykułów dostępnych na sprzedaż w pomieszczeniach o powierzchni 966 metrów kwadratowych. System kamer i czujników wraz z oprogramowaniem automatycznie obciążają konta klientów przy wyjściu ze sklepu po zrobieniu zakupów. Klienci muszą tylko zainstalować na smartfonie aplikację Amazon Go, którą skanuje się przy bramce wejściowej. Zakupy podliczane są przez obserwujące kupujących kamery i czujniki. To one rozpoznają, co zostało wzięte z półki. W momencie, w którym klient się rozmyśli i odstawi dany przedmiot na półkę, aplikacja automatycznie usuwa go z wirtualnego koszyka.

Amazon Go Grocery to pierwszy bezkasowy i bezgotówkowy supermarket

W Amazon Go Grocery zrezygnowano z produktów na wagę. Klienci wciąż mogą kupować owoce, warzywa czy wędliny, ale są one wcześniej paczkowane. Zarząd wyjaśnił, że to jedyny sposób, aby i w tym przypadku nowoczesna technologia mogła zostać zastosowana. Sprzedaż alkoholu kontroluje za to pracownik, który w każdej chwili może zapytać klienta o dowód tożsamości. Sam sklep umieszczono bliżej dzielnic mieszkaniowych, a nie finansowych. W ten sposób marka chce zachęcić obywateli do robienia większych zakupów właśnie w ich sieci. Rzecz jasna Amazon na tym nie kończy. Do 2021 roku chcą otworzyć 3000 sklepów bez kas. W planach są też kolejne supermarkety, prawdopodobnie jeszcze większe od tego w Seattle.

Amazon „oficjalnie” ma wejść do Polski jeszcze w 2020. O ekspresowe dostawy zadba… Poczta Polska

Amazon nie przestaje się rozwijać. Z pewnością chcą kreować się na wzór zakupów bezgotówkowych i bezkasowych. Firma dyskutuje na temat licencjonowania swojej bezgotówkowej platformy kolejnym partnerom, w tym sklepom czy arenom sportowym. Bezgotówkowe zakupy stają się coraz bardziej popularne. Być może dzięki zaangażowaniu Amazona już za niedługo koncepcja noszenia ze sobą portfela czy jakiegokolwiek bilonu wyda się zbędna większości społeczeństwa.

 

Źródło: GeekWire

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu