E-commerce

Allegro Smart! drożeje! I to przed samym Black Friday

Grzegorz Ułan
Allegro Smart! drożeje! I to przed samym Black Friday
33

Ok, Allegro Smart! do tej pory było bardzo tanią opcją, coś jak Amazon Prime. Jednak moment na podwyżkę w tej usłudze Allegro wybrało sobie taki, że może to być odbierane jako przysłowiowy skok na kasę. Od 21 listopada Allegro Smart! drożeje o 10 zł.

Allegro zaczęło dziś rozsyłać powiadomienia dla klientów o planowanej podwyżce w usłudze Allegro Smart!. Zmiana ceny dotyczyć będzie klientów, którzy przedłużą roczną subskrypcję lub będą chcieli wykupić nową od 21 listopada, od godziny 9:00.

Obecna cena za Allegro Smart! wynosi 49 zł rocznie, a od tej daty zostanie podwyższona do 59,90 zł rocznie (subskrypcja miesięczna pozostaje bez zmian - 10,99 zł).

To nie wszystko, podniesiona zostanie też minimalna kwota zamówienia u jednego sprzedawcy, przy której zaczynają obowiązywać darmowe dostawy, w ramach usługi Allegro Smart!:

  • z 40 zł na 45 zł – dostawy do automatów paczkowych i punktów odbioru
  • z 40 zł na 65 zł – dla przesyłek kurierskich

Co z klientami, którzy mają już wykupioną subskrypcję Allegro Smart!? Allegro informuje w swoim komunikacie, iż w związku z tą podwyżką od 21 listopada, od 9:00 nie będzie automatycznie przedłużać obowiązujących subskrypcji. Po jej zakończeniu klienci będą informowani o jej wygaśnięciu, a jej wznowienie - już na nowych zasadach i z nową ceną będzie trzeba ponownie samemu aktywować.

Na dziś z Allegro Smart! korzysta przeszło 5 mln klientów Allegro, z pewnością ta liczba w tym miesiącu powinna znacząco wzrosnąć. Pamiętajmy, że za 3 tygodnie startuje coroczny festiwal zakupowy Black Friday i zaraz potem Cyber Monday. W tym roku na zmienionych zasadach, w związku z wejściem w życie od tego roku przepisów unijnej dyrektywy Omnibus, która to ogranicza w znaczący sposób sprzedawcom praktykowanie w tym okresie stosowania fikcyjnych promocji.

Z wszystkimi zmianami, obowiązującymi na Allegro Smart! od 21 listopada możecie się zapoznać w nowym regulaminie usługi, a dla usługi Allegro Rodzina - w regulaminie nowej promocji Dziel Allegro Smart!.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news