Polska

Allegro i DHL dostarczą teraz paczki nawet późnym wieczorem

Grzegorz Ułan
Allegro i DHL dostarczą teraz paczki nawet późnym wieczorem
36

Coś, co wydawało się oczywiste i potrzebne już dawno, ale nikt o tym nie pomyślał wcześniej. Na szczęście Allegro zrobiło w końcu badania, z których wyszło, że 70% kupujących chciałoby odbierać paczki wieczorem, jak już są po pracy w domu, a 40% rezygnuje z przesyłek kurierskich, ponieważ wiedzą z czym to się wiąże.

A wiąże się często z braniem jednodniowego urlopu, bo kurier ma przyjechać, a kiedy przyjedzie tego nigdy nie wiemy. Ostatnio oczekiwałem takiej jednej paczki popołudniu, kurier zadzwonił z rana czy może mi ją już dostarczyć już teraz, bo jest w pobliżu, a ja akurat byłem w drodze na konferencję. Powiedziałem mu o tym i wskazałem inną godzinę, jak już będę w domu. Po godzinie dzwoni i pyta, czy już wracam, bo możemy się gdzieś po drodze umówić na odbiór... Kilka razy miałem taką sytuację, zawsze wiązało się to z kilkoma telefonami, zmianami miejsca i godziny doręczenia.

Teraz być może się to zmieni, wystarczy przecież zamówić przesyłkę kurierską z opcją dostarczenia w czasie, kiedy wiemy na pewno, że będziemy już w domu. Bez telefonów i dodatkowego domawiania się. Taką możliwość wprowadza właśnie Allegro wspólnie z firmą kurierską DHL, udostępniając usługę "Kurier wieczór", dzięki której będziemy mogli wybrać przy zakupach formę dostawy paczki w konkretnych godzinach wieczornych - 18.00-22.00 w większych miastach i 17.00-22.00 w mniejszych miejscowościach w cenie 12,24 zł brutto za paczkę do 10 kg. Możliwe będzie także dostarczanie przesyłek do 20 i do 31,5 kg. Ponadto, status nadania oraz samą przesyłkę będzie można śledzić w zakładce „Moje Zakupy” na swoim koncie w Allegro.

Grzegorz Czapski, Dyrektor ds. Rozwoju w Allegro:

Rynek usług logistycznych w Polsce rozwija się intensywnie. Głównym motorem wzrostu jest e-commerce. Jednocześnie mamy jeszcze dużo do nadrobienia zarówno w zakresie nowości produktowych, takich jak elastyczne godziny dostawy czy dostawy tego samego lub następnego dnia, jak i w kwestiach podstawowych takich jak wygodne śledzenie przesyłek, szybkość oraz terminowość dostaw. Allegro jako lider e-commerce będzie aktywnie uczestniczyć w tych zmianach, czego przykładem jest współpraca z DHL Parcel. „Kurier wieczór” to pierwsza w Polsce masowa usługa kurierska dostosowana do stylu życia Polaków. Spodziewamy się, że dzięki niej wzrośnie zadowolenie klientów i ich skłonność do zakupów.

https://youtu.be/RNReOKrtxDA

Więcej szczegółów na temat nowej usługi znajdziecie na stronie dla sprzedawców na Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu