Polska

Na Allegro komputer wystawisz bez opłat. Gorzej, jeżeli go sprzedasz

Jakub Szczęsny
Na Allegro komputer wystawisz bez opłat. Gorzej, jeżeli go sprzedasz
62

Dwie kategorie sprzedażowe w serwisie Allegro doczekały się poważnych zmian, które dotkną przede wszystkim sprzedających. Otóż, w działach Bilety oraz Komputery zostaną zniesione opłaty za wystawienie przedmiotu oraz zdjęcia. Najmniej będą zadowoleni ci, którzy są bardzo aktywni w kategoriach Komputery, bowiem tam prowizje mogą sięgać nawet 9 procent.

Jak podaje serwis Wirtualne Media, zmiany mają obowiązywać od 11 października dla kategorii Bilety oraz od 16 października w sekcji Komputery na Allegro. Na tę drugą składają się inne podkategorie, które zostały objęte prowizjami od 1,5% do 9%. Sprzedawcy zapłacą najmniej kompletne urządzenia - laptopy, mikrokomputery oraz komputery stacjonarne. Najwięcej natomiast za m. in. akcesoria, oprogramowanie oraz części do laptopów. Pełne zmiany w dokumencie mówiącym o opłatach są dostępne tutaj (zaznaczone na zielono).

Zmienią się także opłaty dla sprzedających bilety na Allegro

W tym dziale, niezależnie od typu oferty wszystkie transakcje będą obłożone jednolitą prowizją w wysokości 5 procent od transakcji. Dla niektórych sprzedających mimo wszystko będzie to dobra wiadomość, bowiem zlikwidowane zostanie ryzyko związane z samym wystawieniem przedmiotu. Dotychczas standardem było opłacanie prowizji nawet wtedy, gdy transakcja nie dochodziła do skutku. To zaś powodowało straty związane z próbą sprzedania przedmiotu w serwisie. Allegro ma nadzieję, że dzięki tym zmianom, prowadzenie sprzedaży w platformie dalej będzie opłacalne i mimo zwiększonych opłat, dalej atrakcyjne dla sprzedających.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu