Apple

iOS 13.4 w wersji beta dostępne dla każdego. Garść nowości od Apple

Weronika Makuch
5

iOS 13.4 beta jest już dostępne. Co tym razem Apple przygotowało w aktualizacji?

Pierwsze beta testy iOS 13.4 oraz iPadOS 13.4, watchOS 6.2, macOS Catlina 10.15.4 i tvOS 13.4 pojawiły się już w zeszłym tygodniu. Mogli z nich jednak korzystać tylko zarejestrowani deweloperzy. Teraz pojawiły się publiczne wersje (za wyjątkiem watchOS), do których dostęp może uzyskać każdy, kto zarejestruje się w programie Apple Beta Software Program.

Udostępnianie folderów iCloud

Funkcja z powodów problemów z implementacją trafia na urządzenia dopiero teraz. Za jej pomocą użytkownik może udostępnić wybrany folder (z poziomu aplikacji Pliki) dowolnym osobom, które będą mogły na bieżąco obserwować jego zawartość oraz zachodzące w nim zmiany.

Zakupy macOS, iOS

Dzięki tej wygodnej funkcji użytkownicy będą w stanie za jednym zakupem nabyć daną aplikację na kilka urządzeń jednocześnie. Opcja jest dostępna oczywiście dla nowych aplikacji, ale te już istniejące również mogą ją włączyć.

CarPlay i CarKey

W przypadku, w którym auto jest kompatybilne z NFC użytkownik zyska możliwość otwarcia, zamknięcia i uruchomienia go iPhonem lub Apple Watchem. CarPlay czeka również aktualizacja nawigacji i kontroli połączeń.

Memoji

Dziewięć nowych Memoji ucieszy pewnie tylko tych, którzy namiętnie z nich korzystają.

Nowy układ w pasku narzędzi Mail

W aplikacji Mail, a konkretnie w jej pasku narzędzi, ikonu kosza i strzałki odpowiedzialne za usuwanie wiadomości i odpowiedź zostały rozsunięte na skrajnie lewą i prawą stronę. Ma to sprawić, że używanie ich będzie wygodniejsze, nie będzie dochodziło już do pomyłek przy klikaniu ich, ponieważ nie będą leżały obok siebie.

Remapowanie przycisków klawiatury w iPadOS

Użytkownicy uzyskają możliwość zmiany dedykowanych przycisków takich jak CapsLock, Control, Option czy Command.

iPhone SE 2 / iPhone 9

Niestety, tym razem nie otrzymaliśmy żadnego potwierdzenia dotyczącego wydania tańszego iPhone'a. Nie ma na ten moment o testowaniu nowej wersji systemu z tymi modelami. Z pewnością fani odnajdujący wszystko za pomocą danych, wykryją jakieś interesujące odniesienia w kodzie.

 

Źródło: Macworld

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu