Google

A Wy macie nam za złe duże grafiki przy wpisach - Google wymusza je na firmowych i prywatnych profilach

Grzegorz Ułan
A Wy macie nam za złe duże grafiki przy wpisach - Google wymusza je na firmowych i prywatnych profilach
51

Od chwili wprowadzenia dużych grafik (coverów) na profilach prywatnych i profilach w Google Plus, na naszym firmowym koncie, co jakiś czas, Google proponuje wstawienie większej, choć i tak nie mamy zbyt małej obecnie. Przed chwilą moim oczom ukazał się olbrzymi domyślny kolorowy cover, zgodny z wyty...

Od chwili wprowadzenia dużych grafik (coverów) na profilach prywatnych i profilach w Google Plus, na naszym firmowym koncie, co jakiś czas, Google proponuje wstawienie większej, choć i tak nie mamy zbyt małej obecnie. Przed chwilą moim oczom ukazał się olbrzymi domyślny kolorowy cover, zgodny z wytycznymi Google.

Po chwili zniknął, ale sprawdziłem inne profile znajomych i w wielu przypadkach ten proceder się powtarzał. Nową grafikę otrzymali w "prezencie", między innymi nasi redaktorzy - Maciej Sikorski i Marcin Kamiński.

Nie mam nic do dużych grafik, reprezentujących dane profile. Bardzo podoba mi się to rozwiązanie, wprowadziliśmy podobne u nas, a które według mnie, wbrew opinii niektórych naszych użytkowników, wyraźnie odznacza treść wpisu od jego tytułu, a wszystko razem tworzy spójną całość, uatrakcyjniając artykuł wizualnie. Ale w przypadku Google Plus to są prywatne profile użytkowników, którzy powinni mieć pozostawioną swobodę w doborze grafiki, reprezentujących ich własne profile.

Coś mi się wydaje, że czeka nas kolejny bunt użytkowników. Nie wiem tylko, czy Google może sobie pozwolić na takowy w dopiero co zdobywającym nowych użytkowników serwisie, jakim jest Google Plus.

Aktualizacja

Właśnie znowu na profilu firmowym wyświetliła się narzucona grafika, podmieniająca tą co widzicie wyżej na zrzucie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google plus