Google

Facebook, Evernote i Twitter dostępne dla Google Glass. Rewolucja nadchodzi!

Konrad Kozłowski
Facebook, Evernote i Twitter dostępne dla Google Glass. Rewolucja nadchodzi!
3

Pierwsi testerzy mają już możliwość podziwiania świata poprzez okulary Google. No może nie do końca jest to trafne stwierdzenie, w końcu zakładają te okulary po to, by widzieć nieco więcej niż otaczającą ich rzeczywostość i móc zrobić wiele więcej. Do niedawna oferowane im były jedynie aplikacje zas...

Pierwsi testerzy mają już możliwość podziwiania świata poprzez okulary Google. No może nie do końca jest to trafne stwierdzenie, w końcu zakładają te okulary po to, by widzieć nieco więcej niż otaczającą ich rzeczywostość i móc zrobić wiele więcej. Do niedawna oferowane im były jedynie aplikacje zaserwowane przez Google, lecz od dziś jest się czym ekscytować - Facebook, Evernote, Twitter i Tumblr udostępnili już swoje aplikacje lub wkrótce to zrobią. A to dopiero początek!

Gadżet, który znajduje się na głowach pierwszych "szczęśliwców" daje zupełnie nowe możliwości, wobec czynności które wykonujemy każdego dnia. Poszukiwanie informacji, wyznaczanie trasy, rozmowa telefoniczna czy wysyłanie e-maili. Wykonujemy także bardzo dużo zdjęć, które najczęściej lądują na portalach społecznościowych. Nic więc dziwnego, że te lgną do nowego gadżetu - przecież jest to kolejny sposób na przyciągnięcie użytkowników, proszę jednak nie zapominać i nam coś z tej "zabawy" przychodzi. Szczególnie, gdy zrobienia zdjęcia i wysłania go rodzinie można dokonać w dwóch czy trzech wypowiedzianych do okularów frazach.

Trudno nie ukryć faktu, że właśnie do tego głównie będą na razie służyć udostępnione aplikacje. Facebook postawił na prostotę i daje swoim użytkownikom i posiadaczom Google Glass możliwość zrobienia zdjęcia, wybrania grupy odbiorców (publiczne, znajomi, tylko dla mnie), podanie ewentualne opisu zdjęcia. Tyle. Jak na razie brakuje funkcji dodawania lokalizacji czy tagowania znajomych, ale czy naprawdę wykonywalibyśmy te czynności gadając do okularów? Nieco inną drogą poszedł Twitter, który automatycznie oznacza zdjęcie tagiem #throughglass, dzięki czemu i my możemy poprzeglądać udostępnione fotki. Ponadto aplikacja umożliwia na odczytywanie prywatnych wiadomości, wspomnień oraz tweetów osób, dla których włączyliśmy powiadomienia. Evernote także postawił na funkcję cyknięcia fotki i przesłania jej do naszego notatnika, lecz można zrobić to też w drugą stronę: wybrane zdjęcie wysyłamy do okularów, byśmy zawsze mieli je pod ręką/okiem.

Wszystkie te firmy twierdzą zgodnie, że ubieralne gadżety to następny krok w rozwoju technologii. Z przyjemnością ogląda się z jak dużym zapałem kolejne firmy wyrażają zainteresowanie produktem Google i ekosystemem usług oraz aplikacji, które wraz z gigantem z Mountain View tworzą. Wszystko to zmierza w bardzo dobrym kierunku, by w chwili rozpoczęcia detalicznej sprzedaży okularów Glass asortyment aplikacji był na tyle szeroki, by móc już chwilę po wyjęciu z pudełka "podłączyć się" do naszych ulubionych usług.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu