Seriale

Nadszedł czas dobrych polskich seriali - "Znaki" od AXN

Konrad Kozłowski
Nadszedł czas dobrych polskich seriali - "Znaki" od AXN
8

Lubicie kryminały? Tej jesieni polska telewizja będzie miała dla Was naprawdę sporo propozycji. O jednej z nich dowiedzieliśmy się sporo więcej - pojawił się zwiastun serialu "Znaki" od AXN oraz zdjęcia z odcinków.

AXN planuje znaleźć się w gronie, które będzie stanowić czołówkę polskich stacji telewizyjnych - w dużej mierze decydują o tym własne produkcje, a AXN idąc za ciosem zamierza tej jesieni zaoferować widzom coś naprawdę ciekawego. "Znaki", to nowy serial, mroczny kryminał, którego akcja rozgrywać się będzie w Górach Sowich. Tam, w niewielkiej miejscowości Sowie Doły, ginie studentka, a sprawą żywią się media w całym kraju. Śledztwo nie zmierza w żadnym konkretnym kierunku i nie zostaje rozwiązane.

Nowy mroczny, kryminalny serial AXN - "Znaki"

Po latach znów dochodzi do zbrodni, a komisarz Trela staje przed trudnym zadaniem dotarcia do prawy w miasteczku, gdzie panuje zmowa milczenia. Pierwszy teaser serialu zapowiada mroczne widowisko, w roli głównej zobaczymy Andrzeja Konopkę. Obsadę uzupełniają Helena Sujecka, Małgorzata Hajecka-Krzysztofik, Helena Englert, Andrzej Mastelarz, Michał Czernecki, Magdalena Żak i Piotr Trojan. Za kamerą staną Marcin Ziębiński i Jakub Miszczak, a za realizację odpowiada ATM Group.

W tej chwili wiemy, że premiera serialu odbędzie się jesienią, ale dokładnej daty jeszcze nie podano.

Zapowiedź AXN cieszy mnie z kilku powodów. Po pierwsze, polskie stacje - pomimo tego, że zmierzają w podobnym kierunku - najwyraźniej zauważyły rosnącą popularność tytułów kryminalnych, które kiedyś dominowały w polskiej telewizji, lecz zostały zastąpione przez nieco luźniejsze produkcje. Wystarczy zwrócić uwagę na już wyemitowane produkcje jak "Belfer", "Pakt" czy "Wataha", a także nowsze "Kruk" oraz "Ultraviolet" i nadchodzące "Nielegalni", "Pułapka", "Pod powierzchnią", "Ślepnąc od świateł" i "Odwróceni 2".

Zdjęcia: Gosia Stasiewicz

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu