Seriale

Nowy serial "Pułapka" - mocne uderzenie na jesień, mamy zwiastun. Na taką polską telewizję czekałem

Konrad Kozłowski
Nowy serial "Pułapka" - mocne uderzenie na jesień, mamy zwiastun. Na taką polską telewizję czekałem
2

TVN przygotowuje zupełnie nowy serial. Będzie to produkcja kryminalna i będzie on nosić tytuł "Pułapka". W roli głównej zobaczymy Agatę Kuleszę. Premiera już jesienią, a dziś możecie zobaczyć pierwszy zwiastun.

W polskiej telewizji nie ma już śladu po "Kryminalnych" czy "Fali zbrodni", choć z 2. sezonem powrócą "Odwróceni", o czym pisaliśmy, jako pierwsi. Najwyraźniej jest to efekt rosnącej popularności kryminalnych produkcji, których nie tylko przybywa w ostatnim czasie, ale ich jakość nie pozostawia wiele do życzenia. Dziś znamy już wszystkie najważniejsze informacje na temat nowej produkcji TVN-u, której premiera jest planowana na tę jesień.

Kryminalny serial "Pułapka" jesienią w TVN

Oficjalny opis fabuły serialu zapowiada, że serial ma się skupić się na popularnej autorce książek kryminalnych. W tej roli wystąpi właśnie Agata Kulesza. W trakcie pracy nad nową książką natrafia na sprawę daje się wciągnąć w sprawę z przeszłości i znajdzie się w środku prawdziwych wydarzeń. Obok Kuleszy, w serialu wystąpią także: Joanna Kulig, Leszek Lichota, Kinga Preis, Krzysztof Pieczyński, Mateusz Więcławek i Marianna Kowalewska.

Bohaterką serialu jest Olga Sawicka (Agata Kulesza), która jest jedną z najchętniej czytanych pisarek powieści kryminalnych. Podczas poszukiwań inspiracji do kolejnej książki trafia na intrygującą sprawę dotyczącą nastoletniej dziewczyny. Niepostrzeżenie Olga zostaje wciągnięta w niebezpieczną pułapkę – intrygę z przeszłości, która po latach powraca z podwójną siłą. Tym razem nie jest to jednak literacka fikcja, ale niezwykle groźna gra, w której stawką jest życie…

Za scenariusz serialu odpowiadają Karolina Frankowska i Michał Godzic. Zaplanowano tylko(!) sześć odcinków, co pozwala sądzić, że będzie to zamknięta historia, opowiedziana od samego początku do końca. To dobrze rokuje, ponieważ stacje znane są z rozwlekania fabuły i niedostarczania widzom satysfakcjonującego finału serii. Serial reżyseruje Łukasz Palkowski, który wcześniej pracował za kamerą przy odcinkach "Belfra" (realizacja TVN na zamówienie Canal+), a do kin trafiły wyreżyserowane przez niego filmy "Bogowie" oraz "Najlepszy".

Warto dodać, że TVN pracuje także nad drugim serialem pt. "Pod powierzchnią". Jak donosi naEkranie, drugi z seriali kryminalnych również zadebiutuje jesienią, będzie liczyć 8 odcinków, a w jednej z ról zobaczymy Bartłomieja Topę.

Zwiastun nowego serialu "Pułapka" od TVN

Pierwszy zwiastun serialu nie ukazuje zbyt dużo, ale wprowadza nas już w mroczny nastrój i zapowiada sporo akcji. Jest zbyt wcześnie, bym mógł napisać, że jestem przekonany o wysokim poziomie produkcji, ale muszę przyznać, że jestem dobrej myśli. Ostatnie lata to naprawdę udany okres dla polskiej telewizji. Byliśmy świadkami premier naprawdę dobrych seriali, które miały mniej lub więcej fanów, ale zdecydowanie odstawały od tego, co powstawało wcześniej. Wystarczy spojrzeć na realizację "Paktu" czy "Watahy" od HBO, "Belfra" oraz "Kruka" od Canal+.  A obydwie stacje szykują kolejne serie - Canal+ w pocie czoła pracuje nad szpiegowskim serialem "Nielegalni", którego emisja zaplanowana jest na tę jesień, natomiast HBO wciąż trzyma w tajemnicy datę premiery serialu "Ślepnąc od świateł" z Cezarym Pazurą. Wiele wskazuje teraz na to, że także otwarte kanały jak TVN, będą w stanie podnieść poprzeczkę i zaoferować nam coś ciekawszego.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu