Motoryzacja

Najszybsze, najmocniejsze i najlepsze 911 w historii! Polski debiut Porsche 911 GT2 RS!

Marek Adamowicz
Najszybsze, najmocniejsze i najlepsze 911 w historii! Polski debiut Porsche 911 GT2 RS!
6

Podczas Salonu Samochodowego w Poznaniu pokazano najszybsze, najmocniejsze i najlepsze Porsche 911 w historii marki. To jedna z najbardziej gorących premier podczas Poznań Motor Show 2018!

Porsche 911 GT2 RS miało swoją światową premierę podczas Festiwalu Prędkości w brytyjskim Goodwood. Na początku kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pokazano to auto również w Polsce. Głównym atutem nowego Porsche 911 GT2 RS jest łamanie wszelkich granic przyzwoitości i praw fizyki, a jego środowiskiem naturalnym jest tor wyścigowy.

Nowe Porsche 911 GT2 RS napędzane jest silnikiem zapożyczonym z modelu 911 turbo S. Jednostka napędowa ma pojemność 3.8 l i dzięki wydajnym turbosprężarkom osiągnięto oszałamiające 700 KM i 750 Nm momentu obrotowego (w porównaniu do poprzednika to o 80 KM i 50 Nm więcej). W ekstremalnych warunkach i  przy dużym obciążeniu chłodnica powietrza spryskiwana jest wodą. Nowe Porsche 911 GT2 RS waży zaledwie 1,5 tony, a rozpędzenie do 100 km/h trwa tylko 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 340 km/h.

Nowe Porsche 911 GT2 RS ma specjalnie opracowane zawieszenie – tylna oś jest też skrętna. To rozwiązanie ma pomóc w jeszcze efektywniejszym wykorzystywaniu ogromnych możliwości tkwiących w tym samochodzie. Nad bezpieczeństwem kierowcy czuwa ceramiczny układ hamulcowy, a na kołach znajdziemy wyczynowe opony Ultra High Performance. Za przeniesienie mocy na koła odpowiada, dostosowana do wyczynowej jazdy skrzynia PDK o siedmiu przełożeniach. Auto ma też specjalny układ wydechowy, który dzięki wykonaniu ze stopów tytanów waży około 7 kg mniej niż ten zastosowany w 911 Turbo. Wydech dostarcza też niezapomnianych wrażeń dotyczących brzmienia.

Nowe Porsche 911 GT2 RS dostępne jest już w polskich salonach sprzedaży. Jednak by stać się właścicielem tego wyczynowego samochodu należy się przygotować na wyłożenie sumy przekraczającej 2 miliony złotych. Już samo oglądanie samochodu sprawia ogromne wrażenie – będzie je można oglądać między 5, a 8 kwietnia w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie trwa obecnie kolejna edycja samochodowej wystawy Poznań Motor Show.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu