Moje przemyślenia

900 000 aktywacji urządzeń z Androidem dziennie!

GM
Grzegorz Marczak
25

Andy Rubin senior mobile VP w Google pochwalił się na Twitterze nowym rekordem jeśli chodzi o liczbę dziennych aktywacji urządzeń z Androidem (zarówno telefonów jaki i tabletów). 900 000 aktywacji dziennie to naprawdę niesamowity wyniki pokazujący nie tylko jak popularny staje się Android ale co waż...

Andy Rubin senior mobile VP w Google pochwalił się na Twitterze nowym rekordem jeśli chodzi o liczbę dziennych aktywacji urządzeń z Androidem (zarówno telefonów jaki i tabletów). 900 000 aktywacji dziennie to naprawdę niesamowity wyniki pokazujący nie tylko jak popularny staje się Android ale co ważniejsze jak szybko smartphony wypychają z rynku klasyczne telefony.

Niskobudżetowe słuchawki z systemem Google stają się zdecydowanie najpopularniejszym telefonem wśród początkujących użytkowników smartphonów. Nie ma się zresztą co dziwić takim wyborom w momencie kiedy dostępność klasycznym telefonów będzie coraz bardziej ograniczona.

Mimo iż rozwój Androida jako platformy jest naprawdę niesamowity Google ma jeszcze przed sobą sporo pracy związanej z obszarem mobilnym. Przede wszystkim Google Play potrzebuje porządków, developerzy potrzebują wsparcia no i jest jeszcze fragmentacja związana z różnymi wersjami systemu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileAndroid