Moje przemyślenia

Wybrani zobaczą w TVP Euro z interaktywnymi gadżetami!

KK
Konrad Kozłowski
7

Zamierzasz obejrzeć mecz Polaków na "małym ekranie"? TVP przygotowała nie lada niespodziankę dla osób, które posiadają telewizor podłączony do Internetu i obsługujący usługę telewizji hybrydowej. Podczas spotkania będzie można uzyskać dostęp do dodatkowych statystyk, informacji o zawodnikach czy ank...

Zamierzasz obejrzeć mecz Polaków na "małym ekranie"? TVP przygotowała nie lada niespodziankę dla osób, które posiadają telewizor podłączony do Internetu i obsługujący usługę telewizji hybrydowej. Podczas spotkania będzie można uzyskać dostęp do dodatkowych statystyk, informacji o zawodnikach czy ankiet. Okazuje się więc, że jeżeli TVP chce, to potrafi zadbać o widza. Przecież całkiem niedawno uruchomione zostały kanały TVP1 i TVP2 w jakości HD. A do wszystkiego przyczyniło się Euro 2012. Co ważne ten dodatek działać będzie po zakończeniu turnieju, więc to bardzo ważny krok w kierunku przyszłości polskiej telewizji.

Na co dzień jestem jedną z tych osób, które podczas pracy przy komputerze potrzebują jakiegoś tła, po prostu lubię jak coś się dzieje. Idealnym "zapełniaczem" jet więc telewizja - ze względu na brak interaktywności, telewizja nie wymaga od nas żadnego działania, a programy każdego z kanałów są od nas niezależne. Dla jednych jest to wada, dla innych niezaprzeczalna zaleta. Jednak na przestrzeni lat oprócz jakości wyświetlanego obrazu i przesyłanego dźwięku niewiele się zmienia. Internet jest teraz medium do wszystkiego - możemy posłuchać radia, obejrzeć film czy serial. Również telewizja wkroczyła do sieci i co raz więcej kanałów można obejrzeć na ekranie komputera czy tabletu i smartfona.

Moim zdaniem własnie hybryda telewizji i Internetu jest kolejnym etapem rozwoju. Oglądane treści mogą być rozszerzane za pomocą informacji przesyłanych przez sieć, również, a przede wszystkim w czasie rzeczywistym. Podczas oglądania jednego ze spotkań (nie tylko Euro) możemy uruchomić wyświetlanie wyniku pozostałych meczy czy statystyk.

Internet jeszcze nie pokonał telewizji - jest to rozwiązanie bardziej konserwatywne, nie wymaga od użytkownika znajomości obsługi kolejnych urządzeń, nie wymusza aktywności - klikania na linki, wybierania wiadomości. Jeżeli zdecydujemy się na relaks przed ekranem, jedyne co musimy zrobić to wybrać kanał i wygodnie się rozsiąść lub położyć. Technologia SmartTV próbuje wnieść powiew świeżości do naszego salonu, oferując wideorozmowy, dedykowane serwisom aplikacje, jednak nie jest bezpośrednim rozszerzeniem samej telewizji.

Skończmy już polemikę na temat przyszłości telewizji i skupmy się na dzisiejszej inauguracji turnieju! Zapraszamy na mecz!

Źródło, grafiki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: