Świat

30 milionów aktywnych użytkowników Facebook.

Grzegorz Marczak
0

Facebook poinformował, że właśnie osiągną 30 milionów aktywnych użytkowników - aktywne konta to takie których użytkownicy zalogowali się do serwisu przynajmniej raz w miesiącu. Jest to nadal dużo mniej niż ma Myspace ale trzeba pamiętać o tym, że MySpace liczy wszystkie konta czyli również te mar...

Facebook poinformował, że właśnie osiągną 30 milionów aktywnych użytkowników - aktywne konta to takie których użytkownicy zalogowali się do serwisu przynajmniej raz w miesiącu.

Jest to nadal dużo mniej niż ma Myspace ale trzeba pamiętać o tym, że MySpace liczy wszystkie konta czyli również te martwe - swoją drogą ciekawe dlaczego - czy nie potrafią zweryfikować martwych kont (co jest całkiem możliwe), czy też nie chcą.

Na poniższym wykresie możemy zobaczyć, że Facebook podwoił liczbę użytkowników w tym roku.Przy tak zastraszająco dynamicznym tempie rozwoju tego serwisu, możemy nie dziwić się nagłych ruchom Myspace takim jak szybkie ogłoszenie, że udostępnią API do swojej do tej pory zamkniętej platformy. Osobiście wydaje mi się, iż aby przyhamować wzrost Facebooka samo API to jednak za mało.

Myspace musi chyba zacząć walczyć z opinią "chaosu" i "bałaganu" jaka krąży na jego temat - i szczerze mówiąc jaką ja również podzielam patrząc na ten serwis.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu