Ciekawe strony

Serwis Ning warty 214 milionów dolarów.

Grzegorz Marczak
Serwis Ning warty 214 milionów dolarów.
8

Ning to platforma dzięki, której możemy stworzyć własny serwis społecznościowy. Nasz własny serwis może być wyposażony w takie elementy jak zdjęcia, galerie, galerie video, player muzyki itp - czyli mamy wszystko co potrzeba aby zbudować serwis dla społeczności. Wygeneruj własną społeczność...


Ning to platforma dzięki, której możemy stworzyć własny serwis społecznościowy. Nasz własny serwis może być wyposażony w takie elementy jak zdjęcia, galerie, galerie video, player muzyki itp - czyli mamy wszystko co potrzeba aby zbudować serwis dla społeczności.


Wygeneruj własną społeczność

Popularność tej platformy i jej potencjał doceniany jest co chwila przez inwestorów, wczoraj serwis ten pozyskał kolejne fundusze w wielkości 44 milionów dolarów co razem z wcześniejszymi inwestycjami daje ok 170 milionów.

Wartość serwisu w tej chwili wyceniana jest na ok 214 milionów dolarów. Wszystkie te kwoty brzmią bardzo imponująco biorąc pod uwagę fakt, że serwis pozyskał je w dużej mierze dzięki przeobrażeniom jakie przeszedł w lutym tego roku.

Zastanawiam się dlaczego w Polsce nikt jeszcze nie wpadł na taki pomysł, mamy wprawdzie serwisy typu prv.pl, które dostarczają użytkownikom możliwość tworzenia własnych stron internetowych. Wydaje się jednak, że w przypadku prv.pl, główną zaletą była kiedyś możliwość posiadania (tanio) własnej domeny, a w tych czasach serwis ten jest za mało elastyczny aby przeobrazić się w coś na kształt ninga.

Oczywiście stworzenie takiego startup-u nie jest proste, trzeba zbudować perfekcyjnie działający serwis społecznościowy z wieloma dodatkami, trzeba umieć go rozmnażać na życzenie użytkowników oraz trzeba mieć pieniądze na infrastrukturę, która będzie w stanie hostować setki serwisów.

W Polsce nie brakuje jednak firm, które mają odpowiedni kapitał i wiedzę aby takie przedsięwzięcie uruchomić - może ktoś się zdecyduje?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu