Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Netflix

Znamy tytuł i mnóstwo szczegółów o polskim serialu Netflix! Premiera "1983" jeszcze w tym roku!

56

Netflix powolutku zaczyna odkrywać karty na temat pierwszej polskiej produkcji! Dziś ogłoszono tytuł serialu reżyserowanego m. in. przez Agnieszkę Holland i Kasię Adamik, a brzmi on "1983".

Tak późna informacja o tytule polskiego serialu Netflix może sugerować, że premiery doczekamy się dopiero pod koniec roku. Zdjęcia do "1983" trwają lub zaplanowane są w Warszawie, Lublinie, we Wrocławiu oraz na Śląsku - odpowiadają za nie Tomasz Naumiuk oraz Arkadiusz Tomiak. Muzykę do serialu komponuje Antoni Komasa-Łazarkiewicz, a kostiumami zajmuje się Katarszyna Lewińska. Za kamerami ośmioodcinkowej serii stoją Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.

- Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, peratorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł - mówi Agnieszka Holland. Frank Marshall dodaje: - Nasza historia ma wiele złożonych warstw: można w niej znaleźć przygodę, kryminał i thriller szpiegowski z fascynującymi bohaterami, którzy sprawią, że widzowie nie będą chcieli oderwać wzroku od ekranu – tak jak w każdym wspaniałym serialu od Netflix.

Pomysłodawcą serialu jest Joshua Lang, a producentem wykonawczym Frank Marshall (Jurassic World) i Robert Zotnowski (House of Cards).

Serial przedstawia alternatywną rzeczywistość, w której atak terrorystyczny z 1983 roku sprawia, iż Polakom wymyka się szansa na wyzwolenie, a Związek Radziecki nie upada. Obejrzymy wydarzenia rozgrywające się 20 lat później, gdy nadal trwa zimna wojna. Student prawa (Maciej Musiał) i skompromitowany oficer śledczy (Robert Więckiewicz) wpadają na trop spisku utrzymującego żelazną kurtynę. Obsadę uzupełniają Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka i Agnieszka Żulewska.

- Niezmiernie cieszymy się, że możemy pokazać tę alternatywną wersję historii w porywającym thrillerze, i to z tak niesamowitą polską obsadą. Kontynuujemy owocną współpracę z nominowaną do Oscara Agnieszką Holland i jej wspaniałym zespołem - mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. międzynarodowych treści oryginalnych - Jestem przekonany, że 1983 spodoba się nie tylko do polskim widzom, ale i widowni Netflix na całym świecie.

Pełen oficjalny opis fabuły serialu "1983":

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot