Mobile

Netflix odświeża aplikacje na smartfony oraz tablety - są plusy i minusy, ale podoba mi się!

Konrad Kozłowski
17

Netflix dość regularnie poprawia i szlifuje wygląd oraz działanie swoich aplikacji, ale tak dużych zmian dawno nie otrzymaliśmy. Serwis odświeżył interfejs aplikacji dla smartfonów oraz tabletów na przestrzeni ostatnich tygodni - wszystkie zmiany powinny być już widoczne na Waszych kontach.

Każda zmiana w usłudze, z której korzysta ponad 100 milionów użytkowników, musi być dobrze przemyślana, zaplanowana i wyegzekwowana. Nic więc dziwnego, że nawet przearanżowanie interfejsu aplikacji zajmuje firmom całe miesiące od chwili (nie)oficjalnej zapowiedzi nadchodzących modyfikacji. Pozbycia się listy wysuwanej z lewej strony ekranu można było spodziewać się od pewnego czasu, ale nareszcie dolny pasek nawigacyjny zawitał na Androida i iOS-a.

Łatwiejsza i szybsza nawigacja w aplikacjach Netflixa

Dzięki temu poruszanie się po aplikacji Netflixa jest zdecydowanie szybsze i wygodniejsze. Cały czas dostępne skróty do strony głównej, wyszukiwarki, sekcji z zapowiedziami, trybu offline oraz ustawień ułatwiają dotarcie do tego, czego akurat potrzebujemy. Co ciekawe, na smartfonie z Androidem nie mam jeszcze odświeżonego ekranu odtwarzania, który zawitał na tablet z Androidem - czyżby była to zmiana tylko dla większych urządzeń z systemem Google?

Muszę przyznać, że początkowo nie byłem zachwycony z nowej organizacji przycisków, bo pamięć mięśniowa dawała o sobie znać przy każdej próbie zmiany języka czy włączenia napisów, a także wyboru urządzenia na które chciałbym przekazać obraz - z czasem nabrałem jednak odrobiny wprawy i przestałem narzekać. Dostrzegłem też pewne plusy z dokonanej zmiany, ponieważ nareszcie pojawiła się szybka opcja przewijania w obydwie strony. Wydaje się też, że nowy układ jest nieco... nowocześniejszy?

Jeśli nie macie jeszcze nowego interfejsu - w menu lub na ekranie odtwarzania - upewnijcie się, że posiadacie najnowszą wersję aplikacji z Google Play oraz App Store. Jeżeli aktualizacja nic nie zmieni, musicie zaczekać na swoją kolej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu