Polska

Początek zdjęć i obsada polskiego serialu Netflixa

Konrad Kozłowski
Początek zdjęć i obsada polskiego serialu Netflixa
14

We wrześniu zeszłego roku, Netflix zapowiedział produkcję swojego pierwszego polskojęzycznego serialu. Oprócz zarysu fabuły nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na jego temat, a przede wszystkim tajemnicą wciąż pozostaje tytuł serialu. Dziś nieoficjalne poznaliśmy część obsady.

Obsada polskiego serialu Netflixa

Serwis Filmstart.pl podaje, że w obsadzie serialu znaleźli się między innymi: Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny. Netflix nie potwierdza tych informacji. Jeśli okażą się prawdą, to będziemy mieli do czynienia z mieszanką doświadczenia z młodego pokolenia polskich aktorów. Zdjęcia do serialu ruszają już w tym tygodniu w Warszawie. Przypomnijmy sobie oficjalny opis produkcji.

Fabuła polskiego serialu Netflixa

Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Wciąż nie znamy też oficjalnej daty premiery polskiego serialu Netflixa. Ma ona nastąpić jeszcze w tym roku, więc twórcy mają sporo czasu na nakręcenie 8 odcinków pierwszego sezonu. Bo tego, że wszyscy z ekipy liczą na podjęcie kontynuacji przez Netflix i przedłużenie serialu o drugi sezon możemy być pewni. Jedną z największych niespodzianek 2017 roku był niemieckojęzyczny Dark, który był pierwszą oryginalną produkcją Netflixa w Niemczech. Serial momentalnie otrzymał zamówienie na drugi sezon, choć mam delikatne obawy, że decyzja ta mogła być podjęta zbyt pochopnie. Finał Dark nie zamyka wszystkich furtek  - wręcz przeciwnie, otwiera mnóstwo możliwości przed twórcami - ale czy takie niedopowiedzenie nie daje większej satysfakcji, niż zaprezentowanie odpowiedzi, z którymi nie pogodzą się widzowie?

Ekipa polskiego serialu Netflixa

Powróćmy jednak na nasze podwórko i temat serialu Netflixa w Polsce. Warto przyjrzeć się osobom, których nie zobaczymy na ekranie, a które będą odpowiedzialne za jego realizację. Za kamerami, jak wiemy, staną Agnieszka Holland i Kasia Adamik. Pomysłodawcą serialu i autorem scenariusza jest Joshua Long. Producentami wykonawczymi są Frank Marshall ("Jason Born", "Sully", "Jurassic World") oraz Robert Zotnowski ("House of Cards") ze studia  The Kennedy/Marshall Company. Producentami będą także Andrzej Besztak ("House Media") oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu