VOD

100 lat Warner Bros. Tych filmów i dokumentu nie możecie przegapić

Konrad Kozłowski
100 lat Warner Bros. Tych filmów i dokumentu nie możecie przegapić
0

Studio Warner Bros. świętuje w tym roku 100-lecie swojej działalności i z tej okazji czekają nas nie lada atrakcje. Specjalny dokument i wyjątkowe pokazy klasyków w kinach, a wszystko to dzieje się w kluczowym momencie w historii wytwórni.

Już w najbliższy piątek na platformie HBO Max zadebiutuje specjalny dokument zrealizowany z okazji 100-lecia studia Warner Bros. - pojawią się najpierw dwa odcinki, a kolejne dwa dodane będą 2 czerwca. Co istotne, nie będzie to jedynie podsumowanie i próba opowiedzenia najciekawszych momentów z historii wytwórni za pomocą klasycznego dokumentu. Każdy z odcinków będzie koncentrować się na poszczególnych gałęziach działań studia. Zapowiada się naprawdę nie lada gratka dla fanów, którzy będą mogli zobaczyć i usłyszeć najważniejsze osoby związane z Warner Bros. na przestrzeni tego czasu.

100-lecie Warner Bros. Nowy dokument opowie historię studia. Będą wyjątkowi goście!

Kto wystąpi w dokumencie? Lista zaproszonych gości jest bardzo obszerna i niewłaściwym byłoby kogokolwiek pominąć: Kim Basinger, Candice Bergen, Linda Blair, Orlando Bloom, Quinta Brunson, LeVar Burton, Tim Burton, Lynda Carter, Jon M. Chu, George Clooney, Chris Columbus, Kevin Costner, Alfonso Cuarón, Ellen DeGeneres, Robert De Niro Ernest Dickerson, Clint Eastwood, Toby Emmerich, Morgan Freeman, William Friedkin, Gal Gadot, Andy Garcia, Tony Gilroy, Ron Howard, Ke Huy Quan, Patty Jenkins, Harvey Keitel, Linda Lavin, Chuck Lorre, Baz Luhrmann, Leonard Maltin, Ben Mankiewicz, Matthew Modine, Gregory Nava, Christopher Nolan, Edward James Olmos, Gregory Orr, Jesse Palmer, Todd Phillips, Daniel Radcliffe, Keanu Reeves, Charles Roven, Martin Scorsese, Jacqueline Stewart, Oliver Stone, Emma Thomas, Cass Warner, John Wells, Oprah Winfrey oraz Constance Wu.

Największe hity Warner Bros. z powrotem w kinach

Dla filmomaniaków są też inne dobre wieści, bo oprócz wyjątkowego spojrzenia na historię studia będziemy mieli także okazję zobaczyć największe hity Warner Bros. z powrotem na ekranach kin. Od kwietnia pokazywane są wybrane produkcje sprzed lat, ale spokojnie, bo akcja zorganizowana wspólnie przez Warner Bros. i Stowarzyszenie Kin Studyjnych potrwa aż do listopada. W najbliższych miesiącach będzie mogli obejrzeć takie filmy, jak "Wejście smoka", "Skazani na Shawshank" czy "Wszyscy ludzie prezydenta" na dużych ekranach. Dokładnych dat i biletów szukajcie na stronach www kin studyjnych w Waszej okolicy. Jako ciekawostkę dodam, że sieci kin Helios i Multikino planują też pokazać dwie wcześniejsze odsłony "Batman" i "Powrót Batmana" podczas maratonów filmowych z okazji premiery "Flasha", w którym ponownie zobaczymy Michaela Keatona w roli Bruce'a Wayne'a.

Poniżej znajdziecie pełną rozpiskę nadchodzących seansów:

 • POWIĘKSZENIE (BLOW-UP) – maj (II połowa)
 • BONNIE I CLYDE (BONNIE AND CLYDE) - czerwiec (I połowa)
 • BULLITT (BULLITT) - czerwiec (II połowa)
 • WEJŚCIE SMOKA (ENTER THE DRAGON) - lipiec (I połowa)
 • WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA (ALL THE PRESIDENT'S MEN) - lipiec (II połowa)
 • CHŁOPCY Z FERAJNY (GOODFELLAS) - sierpień (I połowa)
 • BEZ PRZEBACZENIA (UNFORGIVEN) - sierpień (II połowa)
 • URODZENI MORDERCY (NATURAL BORN KILLERS) - wrzesień (I połowa)
 • SKAZANI NA SHAWSHANK (SHAWSHANK REDEMPTION) - wrzesień (II połowa)
 • SOK Z ŻUKA (BEETLEJUICE) - październik (I połowa)
 • DUCH (POLTERGEIST) - październik (II połowa)
 • OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE (EYES WIDE SHUT) - listopad (I połowa)
 • WIELKI GATSBY (GREAT GATSBY) - listopad (II połowa)

100-lecie Warner Bros. pokrywa się w czasie z wielkimi zmianami w firmie marce Warner Bros. Discovery, bo właśnie dzisiaj uruchomiona zostaje nowa platforma MAX w USA, która zastępuje dotychczas działające HBO Max. Do podobnej sytuacji w Europie i w Polsce ma dojść w 2024 roku, lecz nie znamy dokładnej daty.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu