Microsoft

ZTE Nubia W5 - kolejny telefon z Windows Phone 8.1!

Rafał Kurczyński
ZTE Nubia W5 - kolejny telefon z Windows Phone 8.1!
24

Nie wiem czy pamiętacie, ale trzy dni temu, Jan wspominał o wyciekłych informacjach dotyczących pierwszego telefonu LG z Windows Phone 8.1 - LG Uni8. Jak się okazuje, prawdopodobnie jesteśmy świadkami naprawdę dużego wysypu smartfonów z platformą Microsoftu, ponieważ mam dla was informacje o kolejny...

Nie wiem czy pamiętacie, ale trzy dni temu, Jan wspominał o wyciekłych informacjach dotyczących pierwszego telefonu LG z Windows Phone 8.1 - LG Uni8. Jak się okazuje, prawdopodobnie jesteśmy świadkami naprawdę dużego wysypu smartfonów z platformą Microsoftu, ponieważ mam dla was informacje o kolejnym smartfonie pracującym pod najnowszą wersją mobilnych okienek - tym razem od ZTE.

ZTE Nibua W5 będzie prawdopodobnie najwydajniejszym smartfonem z Windows Phone jaki kiedykolwiek powstał, a pomoże mu w tym jego mocarna specyfikacja sprzętowa: czterordzeniowy procesor Snapdragon 801, 3 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3, obiektyw aparatu rejestrujący obraz w maksymalnej rozdzielczości 13Mpx oraz spora bateria o pojemności 4500 mAh, co powinno pozwolić nam na naużywanie nowego smartfona przez co najmniej 12 godzin.

Patrząc na panującą modę oraz wyciekłą grafikę urządzenia, którą możecie podziwiać w grafice nad wpisem,  bardzo prawdopodobną przekątną ekranu będzie 5 cali, a sama rozdzielczość ekranu najpewniej będzie maksymalną dla systemu operacyjnego Microsoftu - 1920 x 1080 (FullHD).

Tak wydajna specyfikacja sprzętowa pozwoli urządzeniu ZTE stanąć na szczycie wszelkich testów benchmarkowych dla Windows Phone, choć w codziennym użytkowaniu, jedyną różnicą w użytkowaniu smartfona będzie znaczne szybsze, niż u konkurencji, uruchamianie aplikacji nie pochodzących od Microsoftu oraz nieco lepsza wydajność gier.

Nie wiem po co do urządzenia z mobilnym Windowsem upycha się 3 GB pamięci operacyjnej RAM, ale jestem pewien, że poza samą walką na coraz to potężniejsze specyfikacje oraz zapewnianie użytkownikom sprzęt na dłużej, niż rok, telefon będzie działać porównywalnie do Lumii 930, czy też właśnie LG Uni8 - a to wszystko dzięki fenomenalnej optymalizacji systemu. Jak widzicie na grafice powyżej, Nubia jest serią najpiękniejszych smartfonów ZTE i mam nadzieję, że model W5 również będzie kusił oglądających swoim fenomenalnym (jak na ZTE) wykonaniem.

Grafika i źródło informacji: PhoneArena;

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoft8.1Windows PhoneZTE