Microsoft

Pierwsze szkice smartwatcha Microsoftu

Konrad Kozłowski
Pierwsze szkice smartwatcha Microsoftu
6

Bardzo ciężko jest wyrokować odnośnie tego jak wyglądać będzie rynek technologii ubieranych, lecz w mojej ocenie to właśnie największa trójka - Google, Apple i Microsoft - będą rozdawać karty. Przemawiają za tym ich udziały w rynkach systemów mobilnych, których to rozszerzeniem będą nowe opaski, zeg...

Bardzo ciężko jest wyrokować odnośnie tego jak wyglądać będzie rynek technologii ubieranych, lecz w mojej ocenie to właśnie największa trójka - Google, Apple i Microsoft - będą rozdawać karty. Przemawiają za tym ich udziały w rynkach systemów mobilnych, których to rozszerzeniem będą nowe opaski, zegarki - jak zwał, tak zwał.

Do tej pory najmniej słyszeliśmy jednak o produkcie Microsoftu. Google już w marcu tego roku zaprezentowało swoją propozycję, a właściwie większą jej część. Android Wear robi wrażenie na grafikach i w filmach promocyjnych, jednak faktycznych urządzeń na rynku jeszcze nie ma - choć wiemy jak wyglądają i częściowo jakie funkcje będą oferować, to tak naprawdę produkty LG czy Motoroli nie zostały jeszcze oficjalnie przedstawione. Obydwa jednak zapowiadają się niesamowicie ciekawie, podobnie jak sama platforma, której nie dane nam było zobaczyć jeszcze "w akcji".

Plotki dotyczące popularneg "iWatcha" wskazują, że Apple może obrać nieco inny kierunek aniżeli konkurencja. Postawić ma na tematykę zdrowotną i szerokopojętą kategorię "fitness", rozszerzając działanie aplikacji Healthbook na urządzeniach z systemem iOS. Nie sądzę jednak, by takie kwestie jak powiadomienia, możliwość podejrzenia właśnie odebranej wiadomości czy sterowania odtwarzaczem zostałyby zignorowane - to przecieć podstawowe i najbardziej pożądane funkcje w tego typu urządzeniu.

Co na to Microsoft? No właśnie. Czy firma ta jest aż tak zajęta wszystkim innym, że zamierza premierę swojego "smartwatcha" odsunąć w czasie i nie włączyć się jeszcze w tym roku w walkę o klienta? Być może taka taktyka okaże się skuteczna - zaczekać, zaobserwować jak reaguje rynek i czego naprawdę potrzebuje, wtedy dopiero uderzyć. Oby jednak nie było za późno. Jakiego planu nie przygotowywałby Nadella wraz z szeregami zastępów, być może poznaliśmy właśnie pierwsze szkice patentowe odnośnie zegarka Microsoftu. Na grafikach zapoznamy się jedynie z ogólnym zarysem urządzenia, które nie posiada jednak okrągłego ekranu, a prostokątny. Czyżby tylko Motorola wierzyła, że ten "naturalny" dla wielu kształt jest najlepszym wyborem? Tak niewiele więcej da się powiedzieć na temat szkiców prototypu, który niewątpliwie już istnieje, tak uważam. Można tylko liczyć, że ten przeciek jest prawdziwym potwierdzeniem zainteresowań Microsoftu tą kategorią gadżetów i wkrótce poznamy kolejne szczegóły.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu