Mobile

[Krótko] LG prawdopodobnie wypuści pierwszy telefon z Windows Phone 8 - LG Uni8

Jan Rybczyński
[Krótko] LG prawdopodobnie wypuści pierwszy telefon z Windows Phone 8 - LG Uni8
42

Mobilny system Microsoftu dotąd kojarzył się przede wszystkim z telefonami Nokii, która z resztą została przez Microsoft przejęta (a dokładniej dział telefonów Nokii, bowiem firma nadal istnieje). Wygląda jednak na to, że na rynku telefonów z Windows Phone coś się może niedługo ruszyć. Wyciekło zdję...

Mobilny system Microsoftu dotąd kojarzył się przede wszystkim z telefonami Nokii, która z resztą została przez Microsoft przejęta (a dokładniej dział telefonów Nokii, bowiem firma nadal istnieje). Wygląda jednak na to, że na rynku telefonów z Windows Phone coś się może niedługo ruszyć. Wyciekło zdjęcie pierwszego telefonu LG z Windows Phone 8 na pokładzie. Prawdopodobna nazwa nowego urządzenia to LG Uni8.

Będzie to istotna próba dla Microsoftu, który ma szansę udowodnić, że posiadając największego dotąd producenta telefonów z systemem Windows Phone, może jednocześnie współpracować z innymi producentami, nie fawotyzując swoich własnych rozwiązań.

O Uni8 nie wiadomo na razie nic, oprócz zdjęcia, nawet nazwa nie jest pewna. To co jednak już teraz zwróciło moją uwagę, to bardzo wąskie ramki dookoła ekranu oraz trzy kolumny ikon, które jak dotąd oferowała tylko największa Lumia 1520 i 1320. Uni8 nie wygląda na 6 calowy telefon, a to może oznaczać pewną niewielką zmianę w podejściu do ilości informacji na ekranie w Windows Phone.

Źródło: Evleaks

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LGprzeciek