Mobile

Nokia Lumia 930 w naszych rękach

Jan Rybczyński
Nokia Lumia 930 w naszych rękach
31

Windows Phone wciąż jest na dość trudnej pozycji trzeciego gracza na rynku, ale nie przeszkadza mu to dojrzewać, eliminować wady wieku dziecięcego i pojawiać się na coraz lepszych sprzętowo telefonach, które są coraz bardziej dopracowane. Nokia Lumia 930 z pewnością zasługuje na miano flagowego smar...

Windows Phone wciąż jest na dość trudnej pozycji trzeciego gracza na rynku, ale nie przeszkadza mu to dojrzewać, eliminować wady wieku dziecięcego i pojawiać się na coraz lepszych sprzętowo telefonach, które są coraz bardziej dopracowane. Nokia Lumia 930 z pewnością zasługuje na miano flagowego smartfona. Posiada jeden z najszybszych procesorów i budzący respekt aparat fotograficzny.

Nokia zaserwowała nam czerordzeniowy procesor Snapdragona 800 taktowany zegarem 2,2 GHz, 2 GB pamięci RAM, co w przypadku Windows Phone jest więcej niż wystarczającą ilością, oraz 32 GB na pliki użytkownika. Całość uzupełnia 5 calowy ekran Full HD w technologi AMOLED ClearBlack, który, jak zwykle w przypadku Lumii, jest bardzo wrażliwy na dotyk. Jeżeli można się do czegoś przyczepić to do braku obsługi kart pamięci. Za pocieszenie niech posłuży aparat o rozdzielczości 20 megapikseli, który podczas nagrywania filmów Full HD korzysta z 4 mikrofonów, nagrywając dźwięku surround.

Całość uzupełnia stylowa i charakterystyczna dla Lumii obudowa w 4 kolorach: pomarańczowym, zielonym, czarnym i białym. Bateria w Lumii 930 jest o prawie jedną czwartą większa niż w modelu 1020, co przekłada się trochę dłuższy czas czuwania i działania. Dodatkowo Nokia Lumia 930 posiada technologię bezprzewodowego ładowania, podczas gdy model 1020 wymagał w tym celu specjalnej nakładki, wykluczającej stosowanie innych, zewnętrznych akcesoriów, takich jak fotograficzny uchwyt z dodatkowym spustem i baterią.

Nokia Lumia startuje z dość niską sugerowaną ceną 2259 zł - wystarczy przypomnieć, że w przypadku modelu 1020 cena na początku była o prawie 600 zł wyższa. W sprzedaży pojawi się w czerwcu.

Pełna specyfikacja na stronie producenta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu