Zoom IQ to funkcja, która niejednokrotnie będzie w stanie nas uratować. Już nie trzeba brać udziału w spotkaniach, żeby wiedzieć, co się na nich działo.
Ominęła Cię wideokonferencja? Zoom pomoże Ci nadrobić zaległości dzięki AI
Poznajcie Zoom IQ. To będzie Wasz nowy ulubiony asystent
Zoom postanowił nie odstawać od konkurencji i pójść śladem Microsoft Teams czy Google Meet. Firma odpowiedzialna za jeden z najpopularniejszych programów do wideokonferencji przedstawiła Zoom IQ — „inteligentnego kompana” opartego na sztucznej inteligencji, który niejednokrotnie uratuje nas z nieciekawej sytuacji.
Wideokonferencje online mają to do siebie, że… często zajmujemy się czymś innym, niż powinniśmy, przez co błądzimy myślami, gotujemy, gramy w gry, czytamy książki czy nawet wyciszamy rozmowę i oddajemy się w objęcia Morfeusza. Czasem w ogóle się na takim spotkaniu online nie pojawimy — a zazwyczaj musimy wiedzieć, co się na nich działo. Od dziś jedno nie przeczy drugiemu.
Dzięki Zoom IQ właściwie… nie będziemy musieli pojawiać się na spotkaniach online
Zoom IQ, tłumacząc w najprostszy możliwy sposób, to asystent AI, który będzie generował podsumowania spotkań, w których nie braliśmy udziału. Cyfrowy asystent wybierze najciekawsze rzeczy z rozmowy i poda je nam na tacy, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o zaległości, odtwarzać nagrania spotkania (o ile to w ogóle było nagrywane) czy prosić innych uczestników spotkania o streszczenie.
Nowa funkcja jest już udostępniana niektórym użytkownikom, którzy już teraz mogą testować, jak całość sprawdza się w praktyce. Co istotne, to fakt, że firma obiecuje dodatkowe pięć funkcji, które mają pojawić się „wkrótce” i zapowiada, że Zoom IQ będzie rozwijany przez kolejne miesiące, a może i nawet lata.
To dopiero początek sztucznej inteligencji w Zoomie
Funkcja inteligentnego asystenta będzie udostępniać podsumowania spotkań przez Zoom Team Chat (w którym AI również będzie maczać palce) i e-maila, bez konieczności nagrywania rozmów. Co istotne, gospodarze spotkań również będą otrzymywać podsumowania wideokonferencji w celu ułatwienia udostępniania lub ich archiwizacji.
Zoom planuje wprowadzić jeszcze wsparcie AI w kwestii „pomocy tworzenia wiadomości do uczestników spotkania na podstawie jakiegoś wątku” — lecz w praktyce będzie to po prostu chatbot pokroju ChatGPT od OpenAI czy Barda od Google. Z czasem ma on również pomóc w pisaniu wiadomości e-mail oraz wykonywaniu połączeń telefonicznych.
Zoom IQ — za taką przyjemność trzeba będzie zapłacić
Zoom IQ będzie na początku dostępny wyłącznie dla posiadaczy kont w języku angielskim. Usługa pojawi się jako bezpłatna wersja próbna w pakietach Zoom One, czyli Enterprise Plus, Enterprise, Business Plus, zBusiness, Pro i niektórych starszych pakietach, na przykład Enterprise Named Host, Enterprise Active Host, Zoom Meetings Enterprise, Zoom Meetings Business, Zoom Meetings Pro. Firma nie podała jednak dokładnych cen ani daty, w której Zoom IQ będzie dostępny dla wszystkich. Co myślicie o tej funkcji? Dajcie znać w komentarzach.
Źródło: Zoom
Stock Image from Depositphotos
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu