Gry

Zobacz zwiastun Star Wars Battlefront 2 - ależ to będzie gra

Konrad Kozłowski
Zobacz zwiastun Star Wars Battlefront 2 - ależ to będzie gra
2

Pierwszy Battlefront nie rzucił graczy na kolana. Choć wciąż bawię się przy nim całkiem nieźle, to oczywiście najważniejszym czynnikiem jest tutaj wciąż samo przebywanie w świecie Gwiezdnych Wojen, a nie cechy samej gry. Czy za drugim podejściem Star Wars Battlefront zdoła się obronić?

Wiele wskazuje na to, że tak - zwiastun Star Wars Battlefront II, który wyciekł do Sieci prezentuje się naprawdę nieźle. Jeden z fundamentalnych błędów części pierwszej, czyli brak solidnej kampanii dla jednego gracza, zostanie naprawiony. Co więcej, tym razem będziemy mogli wcielić się w bohaterów "z każdej ery", co oznacza, że przeżyjemy wydarzenia z każdej odsłony sagi. W najnowszym zwiastunie zobaczyć można między innymi zapowiedź pojedynku Dartha Maula z... Mistrzem Yodą, start myśliwców Nowego Porządku, zniszczenie Gwiazdy Śmierci oraz takie postacie jak Ray czy Kylo Ren. Jeśli chodzi o lokalizacje, to będzie nam dane odwiedzić między innymi Bazę Starkiller, planetnę Hoth czy księżyc Endor.

Zwiastun obiecuje przeżycie "nieopowiedzianej do tej pory historii", a urywki mogą wskazywać na to, że wreszcie z bliska doświadczymy upadku Imperium. "Dzień, w którym zaczęła się prawdziwa wojna" mówi żeński głos. Czy to żołnierz Imperium? Już niedługo, bo 15 kwietnia, przekonamy się co dokładnie szykuje dla nas studio Dice - na ten dzień przypada star Wars Celebration Day i właśnie wtedy mamy zobaczyć oficjalne materiały. Premiera gry zaplanowana jest na jesień tego roku.

bf2 from TheSpicinberg on Vimeo.

Serwery do pierwszego Battlefronta nie zapełniają się dziś, tak jak wcześniej, ale nadal bez problemów można rozegrać kilka mało zobowiązujących partyjek. Kolejne DLC do gry wzbudzały pewne emocje, ale bardzo szybko okazywało się, że nie są one tak dobre, jak się spodziewano. Do tej pory nie miałem jeszcze okazji zagrać w wersję Battlefront VR, z której wrażeniami dzielił się Paweł, więc przed jesienią z pewnością to zrobię.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu