Gry

Rozgrzejcie palce, kapitalna Bayonetta trafiła wreszcie na PC. Po 7 latach...

Paweł Winiarski
Rozgrzejcie palce, kapitalna Bayonetta trafiła wreszcie na PC. Po 7 latach...
6

SEGA potrzebowała aż 7 lat by wypuścić swoją Bayonettę na PC. Nie żartuję - 7 lat. Ale jeśli nigdy w ten tytuł nie graliście, to zdecydowanie warto go nadrobić.

Bayonetta została wydana w 2010 roku - gra trafiła na PlayStation 3 i Xboksa 360. Tytuł zebrał bardzo dobre recenzje i był swoistym powiewem świeżości na rynku chodzonych bijatyk. Sam nie mogłem się od Bayonetty oderwać i zaliczyłem ją dwa razy - dograło tam moim zdaniem w zasadzie wszystko, choć oczywiście produkcja PlatinumGames pachnie Japonią na kilometr i na pewne rzeczy trzeba przymknąć oko.

Gra trafiła dziś na PC, po ponad 7 latach od swojej konsolowej premiery. Kilka dni temu w sieci pojawiła się strona odliczająca do jakiejś wiadomości, gdzie w tle można było rozpoznać grafikę kojarzącą się właśnie z Bayo. Niestety, sam nastawiłem się raczej na odsłonę dla Nintendo Switch - niezależnie od tego, czy byłaby to jedynka czy dwójka, kupiłbym od razu. A wersja na PC? No cóż, nie moja platforma, ale Was serdecznie zachęcam.

Tym bardziej, że produkcja jest już dostępna na Steam, kosztuje 19,99 euro i zadziała w 60 klatkach (blokada do 30 klatek przy przerywnikach filmowych) i rozdzielczości 4K. Oczywiście zmiany względem oryginału są przede wszystkim wizualne - jest antyaliasing, filtrowanie anizotropowe, oświetlenie SSAO, skalowalne tekstury i inne graficzne bajery. Wiadomo, że po 7 latach trochę się w branży gier zmieniło i gra nie zrobi już takiego wrażenia jak kiedyś, ale w ulepszonej oprawie wygląda naprawdę nieźle.

Artur Janczak nagrał dla Was rozgrywkę z PC-towej wersji, warto rzucić na nią okiem:

Rzućcie okiem na wymagania sprzętowe:

Minimalne:

System operacyjny: Microsoft Windows 7 / 8 (8.1)/ 10
Procesor: Core i3 3220
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: Radeon HD6950 lub GeForce GTX 570 (VRAM 768MB)
DirectX: Wersja 9.0c
Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

System operacyjny: Windows 7 / 8 (8.1)/ 10
Procesor: Core i5 4460
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: Radeon HD7870 / Geforce GTX 760 lub lepsza (VRAM 2GB lub więcej)
DirectX: Wersja 9.0c
Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Zagracie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Sega