Gry

5 kultowych gier, w które bez kombinowania zagrasz na swoim Macu

Kamil Świtalski
5 kultowych gier, w które bez kombinowania zagrasz na swoim Macu
22

Lubimy wracać do korzeni — to żadna tajemnica. Z sentymentem sięgamy po to co znamy i lubimy. Powrót do klasyków, teoretycznie, jest teraz bardzo prosty. Klasyczne gry można przecież emulować już nawet na przenośnych urządzeniach. Ale jeżeli zamiast męczyć się z ustawieniami wolelibyście po prostu zainstalować i grać — oto pięć kultowych gier, w które bez kombinowania zagramy na Macu.

Baldur's Gate: Enhanced Edition

Baldur's Gate to jedna z tych klasycznych gier, których — mam nadzieję — nie trzeba nikomu przedstawiać. Osadzona w świecie Zapomnianych Krain przygoda od wejścia rozkochała w sobie graczy z całego świata. Cała paleta niebanalnych bohaterów, trzymająca w napięciu historia, setki zadań pobocznych i żywy świat który potrafi zauroczyć od wejścia. Jeżeli lubicie klasyczne RPG, to... właściwie nie ma się nad czym zastanawiać.

A kiedy uporacie się już z Baldur's Gate: Enhanced Edition, to przyjrzyjcie się bliżej jej bezpośredniej kontynuacji: Baldur's Gate 2: Enhanced Edition.

Gdzie kupić Baldur's Gate: Enhanced Edition na Mac? AppStore, Steam, GOG

Diablo 2

Kolejna po Baldur's Gate kultowa produkcja to, oczywiście, jeden z największych hitów Blizzarda: Diablo. Pierwsza część gry była dobra, ale to dwójka pokazała jak to powinno wyglądać. Lepiej, więcej, ładniej, staranniej. Animowane tła, więcej klas postaci, lepszy balans, dopracowana zabawa wieloosobowa, a także nowe poziomy trudności, na których gra potrafi stać się prawdziwym wyzwaniem. I wszystko to, oczywiście, po polsku! Jeżeli jesteście znudzeni współczesnymi hack'n'slashami, Diablo 3 okazało się dla was zawodem, albo po prostu... tęsknicie za powrotem do tego fantastycznego świata — to bez problemu można to zrobić także na Macu!

Gdzie kupić Diablo 2 na Mac? Battle.net

Grand Theft Auto 3

O ile pierwsze dwie odsłony GTA były super grami które porwały do zabawy tłumy, to  trzecia część kultowej serii była rewolucją, na którą czekali fani serii... i nie tylko. Grand Theft Auto 3 przenosi nas do Liberty City, wirtualnego miasta przywodzącego rozmachem na myśl Nowy Jork. Historia zaczyna się niepozornie, ale to dowolność którą dali nam twórcy w tamtejszym świecie sprawia, że tak trudno jest się od tej gry oderwać. Możliwość grania w trybie 2D i 3D, ogromna swoboda i "to coś", co nawet po latach nie pozwala się od GTA3 oderwać sprawiają, że to klasyk który znać trzeba. I zawsze warto do niego wrócić.

Oprócz Grand Theft Auto 3 warto też pamiętać o GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas.

Gdzie kupić GTA3 na Mac? AppStore,Steam

Psychonauts

Jedna z najfajniejszych platformówek 3D ze starych lat, w które bez najmniejszego problemu zagramy na OSX. Za grę odpowiada nikt inny, tylko Tim Schafer (ten sam, który w ostatnich latach lubi nam sprzedawać nieistniejące jeszcze gry). To najwyższa liga — różnorodna, kipiąca fantastycznymi pomysłami. Każda z plansz to zupełnie inny świat, który wyróżniają zupełnie inne prawidła. I co tu dużo mówić, jeżeli nie mieliście jeszcze okazji poznać tej gry, albo po prostu chcielibyście powrócić do tej fantastycznej przygody, to śmiało. Po latach gra jest równie pyszna!

Gdzie kupić Psychonauts na Mac? AppStore, Steam, GOG.

Syberia

Mówiąc o grach przygodowych które dumnie wkroczyły w erę 3D nie można pominąć Syberii. Historia zdeterminowanej amerykanki, Kate Walker, przybywającej do Valadilene zaczyna się dość niepozornie. Ot, służbowe zadanie związane z zakupem tamtejszej fabryki zabawek. Schody zaczynają wówczas gdy okazuje się, że właścicielka fabryki nie żyje, a jej spadkobiercy musimy szukać na tytułowej Syberii. Poszukiwania Hansa Voralberga nie będą proste. Po drodze czekać na nas będzie masa atrakcji i tajemnic do rozwikłania.

Syberia po tych wszystkich latach wciąż broni się projektami i malowniczymi sceneriami. Ciekawie napisana historia oraz nienagannie prowadzone dialogi również przetrwały próbę czasu.

Warto także pamiętać o bezpośredniej kontynuacji: Syberia 2. Ta również dostępna jest na Maca! Niebawem premiera Syberia 3, także powtórka będzie w sam raz!

Gdzie kupić Syberia na Mac? AppStoreSteam, GOG

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Baldur’s Gategta