Moje przemyślenia

Zobacz jak błyskawicznie działa synchronizacja kart w nowym Chrome

Grzegorz Marczak
11

Wczoraj po instalacji nowego Chrome postanowiłem sprawdzić jak szybko i czy w ogóle działa synchronizacja otwartych kart między urządzeniami. To jedna z nowości jaką zaprezentowało Google w nowej wersji swojej przeglądarki. Jak to działa? Pracujemy na komputerze z Chrome, mamy otwarte kilka kar...

Wczoraj po instalacji nowego Chrome postanowiłem sprawdzić jak szybko i czy w ogóle działa synchronizacja otwartych kart między urządzeniami. To jedna z nowości jaką zaprezentowało Google w nowej wersji swojej przeglądarki.

Jak to działa? Pracujemy na komputerze z Chrome, mamy otwarte kilka kart i załóżmy przerywamy pracę. Później chcemy dokończyć czytanie wybranych przez nas treści ale już na urządzeniu mobilny. Uruchamiany Chrome (na razie tylko na Android) i wybieramy zakładki z innego urządzenia. W efekcie dostajemy listę stron jakie mieliśmy otwarte na komputerze. Działa to też w drugą stronę, to znaczy możemy z poziomu Chrome na komputerze podejrzeć otwarte strony z naszego telefonu. Warunkiem aby możliwość synchronizacji kart działała jest oczywiście zalogowanie w każdym z używanych przez nas Chromów na nasze konto.

Zobacz jak szybko działa ta synchronizacja, wystarczy jedno czy właściwie jakakolwiek akcja w Chrome aby pojawiła się nam nowa lista otwartych na komputerze stron:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidChrome