Felietony

Niepokorne Siri już nie uważa Nokii za najlepszy smartfon na świecie

Grzegorz Ułan
Niepokorne Siri już nie uważa Nokii za najlepszy smartfon na świecie
25

Jedno z najnowszych i zarazem najbardziej innowacyjnych funkcji w nowym iPhonie - Siri, czyli osobisty asystent, jest nieustannym obiektem testów użytkowników. Oczywiście głównie w kierunku wyciągnięcia od niego co najbardziej zaskakujących odpowiedzi na zadawane pytania, a najzabawniejsze z nich pr...

Jedno z najnowszych i zarazem najbardziej innowacyjnych funkcji w nowym iPhonie - Siri, czyli osobisty asystent, jest nieustannym obiektem testów użytkowników. Oczywiście głównie w kierunku wyciągnięcia od niego co najbardziej zaskakujących odpowiedzi na zadawane pytania, a najzabawniejsze z nich przenikają do sieci.

Zabawne przerobienie reklamy z podstawionym głosem Samuela L. Jacksona nie pozostało nawet bez echa ze strony samego Apple, który w końcu zatrudnił go do wystąpienia w jednej z nich.

Tymczasem ostatnie testy użytkowników wykazały dość zaskakująca odpowiedź osobistego asystenta Siri na zadane pytanie, który smartfon, według niego, jest najlepszy. Okazało się, że Nokia Lumia 900. Siri, formułując swoje odpowiedzi, korzysta z wyszukiwarki WolframAlpha, która to analizuje dane pod każdym kątem. Według niej na podstawie zebranych danych wynika, iż iPhone 4S jest dopiero na 13 miejscu.

Odpowiedź więc jak najbardziej rzetelna i zgodna z prawdą, jednak Apple w tym przypadku, uznało to za błąd i usunięto tę odpowiedź z możliwych do uzyskania od Siri. Na chwile obecną odpowiada, albo "Żartujesz, prawda?" lub "Zaczekaj ... istnieją inne telefony?". Apple też postanowiło nie udzielać komentarzy, co do powodów ingerencji w tę odpowiedź. Czy to słuszne posunięcie? Pozostawię Wam do oceny. Jak dla mnie, to trochę wypaczenie sensu i samej podstawy funkcjonowania programu. Ciężko po takim zdarzeniu stwierdzić, które z odpowiedzi asystenta są autentyczne, a które są wynikiem "ręcznego" poprawiania.

A oto zwycięzca rankingu według WolframAlpha:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhonesiriżarty