Felietony

Facebook nie zwalnia, kolejne przejęcie na koncie. Tym razem Lightbox

Grzegorz Ułan
Facebook nie zwalnia, kolejne przejęcie na koncie. Tym razem Lightbox
7

Potwierdza się wczorajszy nasz wpis o celach Facebooka na ten rok, skupiających się głównie wokół platform mobilnych. Jak możemy przeczytać na blogu Lightbox'a, cały zespół został przejęty i będzie teraz pracował nad aplikacjami mobilnymi, głównie dla Androida. Sam serwis Lightbox będzie zamknięt...

Potwierdza się wczorajszy nasz wpis o celach Facebooka na ten rok, skupiających się głównie wokół platform mobilnych. Jak możemy przeczytać na blogu Lightbox'a, cały zespół został przejęty i będzie teraz pracował nad aplikacjami mobilnymi, głównie dla Androida.

Sam serwis Lightbox będzie zamknięty 15 czerwca. Do tego czasu użytkownicy mogą pobrać swoje materiały na stronie http://lightbox.com/export.

To kolejne przejęcie po Instagram, serwisu oferującego tworzenie fotobloga ze zdjęć zrobionych na Androidzie. Zasada działania podobna z tą tylko różnicą iż, Instagram nie miał swojego serwisu www, na którym można by było wyświetlać swój profil ze swoją twórczością. Być może w tym celu zespół Lightbox'a został przejęty, aby mógł pracować nad wersją www dla Instagram. Z pewnością natomiast dołączy właśnie do tego projektu, który już jest własnością Facebooka. Czas pokaże co z tego zakupu wyniknie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

instagram