Google

Znowu będzie bałagan w wynikach wyszukiwania Google. No ale ma być „social”… [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Znowu będzie bałagan w wynikach wyszukiwania Google. No ale ma być „social”… [prasówka]
6

Na mocy porozumienia Google'a i Twittera, w wynikach wyszukiwania mają pojawić się posty użytkowników, a samo wyszukiwanie hashtagów i użytkowników przebiegać sprawniej. Tylko czy to nie odbije się negatywnie na czytelności i funkcjonalności wyszukiwarki? Twitter w Google Informacje o porozumi...

Na mocy porozumienia Google'a i Twittera, w wynikach wyszukiwania mają pojawić się posty użytkowników, a samo wyszukiwanie hashtagów i użytkowników przebiegać sprawniej. Tylko czy to nie odbije się negatywnie na czytelności i funkcjonalności wyszukiwarki?

Twitter w Google

Informacje o porozumieniu Google'a i Twittera są nieoficjalne. Obie firmy odmówiły komentarza w tej sprawie. Źródła donoszą jednak, że najprawdopodobniej już niedługo zobaczymy aktualizowane w czasie rzeczywistym tweety w wynikach wyszukiwania. Nie byłby to pierwszy taki przypadek, bo Google i Twitter już raz współpracowały w 2009 roku. Dwa lata później umowa jednak wygasła, a Twitter zwrócił się w kierunku Microsoftu i Binga.

Pojawienie się tweetów w wynikach wyszukiwania przyniesie korzyści obu stronom. Twitter może w ten sposób zwiększyć swój zasięg, wygenerować lepszy ruch i przyciągnąć nowych użytkowników. Dla Google'a to natomiast ogrom nowych treści do indeksowania i dostarczania internautom, a jak wiemy, mimo ograniczenia do 140 znaków na Twitterze są to często bardzo wartościowe materiały. Kto wie, czy tym razem nie chodzi o coś poważniejszego i aktywność na Twitterze nie zostanie np. wykorzystana do lepszego pozycjonowania wybranych serwisów.

Apple Maps z własnym Street View

Wygląda na to, że Apple pracuje nad własną alternatywą dla Google Street View. Na ulicach zauważono bowiem tajemnicze czarne samochody z przymocowanymi na dachu kamerami rejestrującymi w 360 stopniach. Spekuluje się, że są to auta należące do Apple'a i stanowią przedsmak nowej usługi. Jeżeli to prawda, firma z Cupertino będzie kolejną, po Microsofcie, aspirującą do rywalizowania z Google na tym gruncie. Jednak czy to w ogóle możliwe, biorąc pod uwagę ilość treści, jaką już zgromadził ten ostatni? Wczoraj np. udało się sfotografować Bangladesz.

VLC dla Androida stabilny

VLC w wersji dla systemu Android w końcu uzyskał status wersji stabilnej. Twórcy wprowadzili do sklepu dodatkową pozycję, która jest pozbawiona znaczka "beta", co oznacza, że użytkownicy, którzy dotąd korzystali z odtwarzacza, powinni relatywnie szybko się przesiąść. Wydanie z numerkiem 1.0.1 jest bowiem bardziej stabilne, funkcjonalne i niezawodne. Z drugiej strony, dotychczasowa wersja prawdopodobnie będzie dalej funkcjonować w sklepie jako beta i posłuży eksperymentowaniu, testowaniu nowych funkcji itp.

Xiaomi zaprasza na konferencję w San Francisco

Xiaomi zaplanowało na 12 lutego konferencję w San Francisco. Wejście do USA? Nie do końca, firma zaprzecza, jakoby miała rozszerzać swoją działalność o ten rynek. Niemniej samo wydarzenie ma być wartościowe i zaprezentować nowe kierunki rozwoju Xiaomi. Cóż, zobaczymy.

Microsoft przejmuje Sunrise Calendar

Jak donosi TechCrunch Microsoft wyłożył na stół 100 mln dol. aby dokonać przejęcia aplikacji Sunrise Calendar. Choć sama firma tego nie potwierdza, można się spodziewać, że coś jest na rzeczy. Sunrise Calendar to bowiem jeden z bardziej wartościowych mobilnych kalendarzy oferujących rozbudowane funkcje synchronizacji z wieloma usługami i nie tylko. Niewykluczone, że w ten sposób MS chce wzmocnić swój kalendarz w Outlooku, który do szczególnie konkurencyjnych nie należy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglewyszukiwarkaTwitter