Google

Project Tango opuszcza laboratoria Google X. Na rynek konsumencki trafi jeszcze w tym roku [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Project Tango opuszcza laboratoria Google X. Na rynek konsumencki trafi jeszcze w tym roku [prasówka]
6

Kolejny eksperymentalny projekt Google'a opuszcza laboratoria i rozpoczyna walkę o swoje miejsce na rynku konsumenckim. Project Tango, czyli technologia pozwalająca na wykorzystanie kamery w urządzeniu do mapowania otoczenia i przekształcania go na modele 3D ma trafić na rynek jeszcze przed końcem b...

Kolejny eksperymentalny projekt Google'a opuszcza laboratoria i rozpoczyna walkę o swoje miejsce na rynku konsumenckim. Project Tango, czyli technologia pozwalająca na wykorzystanie kamery w urządzeniu do mapowania otoczenia i przekształcania go na modele 3D ma trafić na rynek jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Project Tango nadchodzi

Project Tango został zapowiedziany rok temu. Od tamtego czasu nie pokazywano żadnych nowości z nim związanych. Przedsięwzięcie jednak nie umarło. Właśnie opuszcza laboratorium Google X i jeszcze w tym roku ma trafić na rynek konsumencki. Jak już wiadomo od jakiegoś czasu, ma ono posłużyć do umożliwienia urządzeniom tworzenia modeli 3D otoczenia. W praktyce pozwoli to nie tylko na tworzenie rzeczywistości rozszerzonej na ekranach urządzeń mobilnych, ale również może stać się punktem wyjścia do budowy sztucznej inteligencji samodzielnie poruszających się robotów. Zastosowań jest sporo.

Lutowa aktualizacja Xboksa One

Xbox One zgodnie z planem otrzymał kolejną aktualizację, o której wspominałem w jednej ze styczniowych prasówek. Konsolę wyposażono w półprzeźroczyste kafelki na ekranie głównym, a także centra gier. Te ostatnie to specjalne sekcje dla każdej produkcji, gdzie gracze znajdą rankingi, osiągnięcia i wiele innych szczegółowych informacji na ten temat. Twórcy znów położyli też duży nacisk na funkcje telewizyjne - Xbox One ma teraz lepiej współpracować z różnymi markami oraz płynnie przełączać się między trybem gry oraz oglądania. Być może za kilka miesięcy TV w Xboksie w końcu stanie się atrakcyjne.

Cortana przewidziała zwycięzcę Superbowl

Asystentka głosowa Microsoftu albo ma farta, albo magiczne algorytmy. Jak poinformował na Twitterze Joe Belfiore, Cortana przewidziała, że to New England Patriots sięgną po trofeum. Być może jesteśmy właśnie świadkami nowej mody, w ramach której to nie zwierzęta, a asystenci głosowi w smartfonach i tabletach będą przewidywali wyniki wydarzeń sportowych. Co ciekawe, Cortana przewidziała kilka miesięcy wcześniej, że Niemcy zdobędą Puchar Świata na Mundialu w Brazylii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleMobileproject tango