Microsoft

Znamy polskie ceny Lumii 640 i 640 XL. To całkiem ciekawe propozycje

Konrad Kozłowski
Znamy polskie ceny Lumii 640 i 640 XL. To całkiem ciekawe propozycje
27

Zaprezentowane na targach MWC w Barcelonie nowe, bliźniacze dwa modele Lumii trafiają do Polski. Lumia 640 i Lumia 640 XL to oczywiście esencja Windows Phone 8.1 z aktualizacją Lumia Denim i pakietu usług Microsoftu. Obydwa smartfony są propozycją dla osób poszukujących urządzeń z dużymi ekranami, l...

Zaprezentowane na targach MWC w Barcelonie nowe, bliźniacze dwa modele Lumii trafiają do Polski. Lumia 640 i Lumia 640 XL to oczywiście esencja Windows Phone 8.1 z aktualizacją Lumia Denim i pakietu usług Microsoftu. Obydwa smartfony są propozycją dla osób poszukujących urządzeń z dużymi ekranami, lecz w rozsądnej cenie. I to chyba udało się osiągnąć.

Podczas Mobile World Congress Microsoft wcale nie zamierzał skraść targów dla siebie. Zaprezentowane modele nie należą do najwyższej półki i Microsoft nadal utrzymuje nas w niepewności co do tego, jak będzie wyglądała wizja high-endowego smartfona tej firmy. W perspektywie należy pamiętać o Windows 10, co tylko potęguje niecierpliwość tychże oczekiwań.

Wrócćmy jednak do wkraczających do naszego kraju nowych modeli. Warto przypomnieć ich specyfikację. Lumia 640 oferuje 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości HD 1280 na 720 pikseli. Wewnątrz znalazł się czterordzeniowy procesor 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 i 1 GB pamięci RAM. Bateria o pojemności 2500mAh jest wymienalna. Urządzenie dysponuje dwoma kamerami, przednią o matrycy 1 megapiksela i tylną 8 megapikselową. Wbudowanych zostało 8 GB pamięci, rozszerzyć ją można przy pomocy kart microSD (do 128 GB), a użytkownikom OneDrive przyznane będzie 30GB przestrzeni w chmurze. Wymiary telefonu to 141,3 x 72,2 x 8,85 mm, przy masie 145 g.

Czym różni się wersja XL? Przede wszystkim większym ekranem, 5,7 cala zamiast 5, lecz przy zachowaniu tej samej rozdzielczości. Pojemniejsza bateria i znacznie lepsze kamery to także atuty Lumi 640 XL - 13 megapikseli to maksymalna rozdzielczość zdjęć wykonywanych tylnym aparatem, a selfie pykniemy w 5 megapikselach.O naszych pierwszych wrażeniach ze spotkania z obydwoma modelami możecie przeczytaj tutaj.

Ceny? Mniejszy model zakupimy już za 699 zł, za "rozmiar" XL nieco dopłacimy - cena to 949 zł. Obydwa smartfony oferują łączność LTE i są dostępne także w wersji 3G dual-sim. Co więcej, przy zakupie jednego z modeli w okresie pomiędzy 7 kwietnia a 30 czerwca 2015r. otrzymają roczną subskrypcję Office 365 na jeden komputer i jeden tablet oraz 10 000 GB przstrzeni w usłudze OneDrive. Telefony oferowane są w kolorze czarnym, białym, pomarańczowym oraz niebieskim.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu