Microsoft

Microsoft Lumia 540 - w Redmond nie próżnują i po raz kolejny atakują niską półkę

Jakub Szczęsny
Microsoft Lumia 540 - w Redmond nie próżnują i po raz kolejny atakują niską półkę
38

Podczas, gdy media przestawiły się na czekanie na flagowca prosto od Microsoftu i raczej nie spodziewały się kolejnego urządzenia w portfolio aż do późnego lata, Microsoft zdecydował się zapowiedzieć kolejnego smartfona, który zasili szeregi rodziny Lumia. Tym telefonem jest Lumia 540 Dual SIM - kol...

Podczas, gdy media przestawiły się na czekanie na flagowca prosto od Microsoftu i raczej nie spodziewały się kolejnego urządzenia w portfolio aż do późnego lata, Microsoft zdecydował się zapowiedzieć kolejnego smartfona, który zasili szeregi rodziny Lumia. Tym telefonem jest Lumia 540 Dual SIM - kolejny budżetowiec tradycyjnie już występujący w atrakcyjnej specyfikacji za relatywnie niewielką cenę.

Ów telefon charakteryzuje się 5-calowym ekranem w rozdzielczości HD 720p osiągając przy tym zagęszczenie pikseli na poziomie 294 ppi. Za wydajność odpowiada natomiast 4-rdzeniowy Snapdragon 200 pracujący w częstotliwości 1,2 GHz. Procesor będzie wspierać 1 GB pamięci RAM, a użytkownik na dane otrzyma 8 GB przestrzeni (realnie około 4-5 GB). Możliwe będzie rozszerzenie miejsca za pomocą kart pamięci microSD i nie sposób nie wspomnieć o 30GB dostępnych w OneDrive po zakupie tego telefonu.

Dotychczasowe budżetowe telefony (oprócz 640 i 640 XL) nie powalały jakością aparatów fotograficznych. Matryca 8 MP w Lumii 540 to miły dodatek, zwłaszcza, że z przodu mamy do dyspozycji szerokokątną kamerę o rozdzielczości 5MP. Oczywiście nie można oczekiwać, że ten telefon będzie robić tak dobre zdjęcia, jak Lumia 730/830/930, jednak w akompaniamencie z AF oraz lampą LED będzie to rozsądne rozwiązanie dla osób, które są "niedzielnymi, mobilnymi fotografami".

Telefon wystartuje na Windows Phone 8.1 wraz z dodatkiem Lumia Denim i oczywiście zostanie zaktualizowany do Windows 10, kiedy ten zostanie tylko ukończony. Urządzenie nie jest drogie - Microsoft wycenił je na 149 dolarów. Kwestia jej dostępności w Polsce nie jest jeszcze pewna - w maju ma on się pojawić w Indiach, Bliskim Wschodzie, Afryce, oraz rejonie Azji Pacyficznej. Mamy jednak nadzieję, że skoro wspomniano coś o Włoszech, to Polska, jako jeden z bastionów Windows Phone również będzie krajem, w którym będzie można ów telefon zakupić.

Źródło: Microsoft

Grafika: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu