Mobile

Znamy polską datę premiery i cenę Nexusa 5X. Nexus 6P u nas dopiero na gwiazdkę

Tomasz Popielarczyk
Znamy polską datę premiery i cenę Nexusa 5X. Nexus 6P u nas dopiero na gwiazdkę
62

Wraz z Grześkiem Ułanem oglądaliśmy dzisiejszą konferencję Google'a w polskiej siedzibie firmy. Mogliśmy tam przyjrzeć się nowym urządzeniom (pierwsze wrażenia dosłownie za chwilę - oczywiście w formie wideo) oraz porozmawiać z przedstawicielami Google'a, LG oraz Huaweia. Dzięki temu wiemy już, kied...

Wraz z Grześkiem Ułanem oglądaliśmy dzisiejszą konferencję Google'a w polskiej siedzibie firmy. Mogliśmy tam przyjrzeć się nowym urządzeniom (pierwsze wrażenia dosłownie za chwilę - oczywiście w formie wideo) oraz porozmawiać z przedstawicielami Google'a, LG oraz Huaweia. Dzięki temu wiemy już, kiedy możemy w Polsce spodziewać się nowych Nexusów i nie tylko!

Polska będzie jednym z pierwszych krajów, gdzie LG (tak LG, nie Google) wprowadzi Nexusa 5X. Doczekamy się premiery już niedługo, bo pod koniec października. Jak łatwo się domyślić, urządzenie będzie również dostępne u operatorów. Jako pierwsi wprowadzą je Play oraz T-Mobile, a po nich kolejni. Na naszych półkach cenowych pojawi się model 32-gigabajtowy w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej. Cenę ustalono na 1999 złotych, a więc tanio nie będzie. Łącznie w czwartym kwartale Nexus 5X trafi do 40 krajów.

Nexus 6P ma również zadebiutować u nas w czwartym kwartale bieżącego roku. Polski dział firmy robi wszystko, aby to stało się to jak najszybciej. Jednak najbardziej realny jest tutaj okres świąteczny. Nie znamy niestety oficjalnej polskiej ceny. Można jednak ją łatwo wyliczyć na podstawie europejskich stawek. W krajach UE za Nexusa 6P będziemy płacili od 649 euro. Bezpośrednie przeliczenie daje nam kwotę 2750 złotych. To bardzo drogo. Można liczyć, że Huawei dostosuje cenę do naszych realiów i delikatnie zbije stawkę do 2,7-2,6 tys. złotych. Na więcej jednak bym nie liczył, a wręcz nie zdziwiłbym się, gdyby ostatecznie było nawet drożej - 2999 zł. Nexus 6P ma zadebiutować w 30 krajach w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej oraz srebrnej. Dostępne będą również trzy różne pojemności: 32, 64 oraz 128 GB.

Ktoś rozbija/zakłada skarbonkę na nowe Nexusy?

P.S. Nasze pierwsze wrażenia już się uploadują. Nie idźcie jeszcze spać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu