Mobile

Wyciekły ceny nowych Nexusów. Tanio nie będzie [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Wyciekły ceny nowych Nexusów. Tanio nie będzie [prasówka]
9

Dziś wieczorem oficjalnie poznamy nowe Nexusy, a także nowego Androida 6.0. Wczoraj natomiast pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje o cenach. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie tanio, ale z drugiej strony nie są to też jakieś astronomiczne kwoty. Ceny Nexusów Cena Nexusa 6P ma się...

Dziś wieczorem oficjalnie poznamy nowe Nexusy, a także nowego Androida 6.0. Wczoraj natomiast pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje o cenach. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie tanio, ale z drugiej strony nie są to też jakieś astronomiczne kwoty.

Ceny Nexusów

Cena Nexusa 6P ma się zaczynać od 499,99 dol., co dobitnie pokazuje, że nie będzie to sprzęt tani. Więcej o samym urządzeniu pisałem w minioną niedzielę. Jeśli chodzi o Nexusa 5X, wyceniono go zauważalnie niżej. Tutaj cena ma startować od 379,99 dol. Przedsprzedaż nowych Nexusów w USA ma ruszyć jeszcze dziś.

W bezpośrednim przeliczeniu daje to nam kwoty: ~1,9 tys. zł (Nexus 6P) oraz ~1,4 tys. zł (Nexus 5X). Pewnym jest jednak, że w Polsce nie będzie to tak wyglądało. Spodziewałbym się raczej kwot rzędu 2,2-2,5 tys. zł za droższy model oraz ok. 1,7-2 tys. złotych za tańszy. Są to już jednak wyłącznie moje spekulacje.

Inną istotną informacją są braki w nowych Nexusach. Nie uświadczymy tutaj optycznej stabilizacji obrazu, a także funkcji bezprzewodowego ładowania. Nic nie zmieni się też w kwestii slotów na karty MicroSD.

Dodawanie notatek na Evernote z pulpitu

Jeżeli korzystacie z Evernote'a, zapewne ucieszy Was obecność nowego widżetu, który pozwala na bezpośrednie dodawanie notatek prosto z pulpitu. Nowa funkcja ma postać okrągłego przycisku, po którego dotknięciu wywoływane jest okienko z polem tekstowym. Co więcej, nie musimy teraz pobierać osobnej aplikacji, bo wszystko jest zintegrowane w podstawowej wersji klienta. W sumie Evernote ma trzy funkcjonalne widżety, które są widoczne na grafice powyżej.

Medium wyceniane na 400 milionów

Serwis Medium zamknął kolejną rundę dofinansowania, w ramach której zgromadził łącznie 57 mln dolarów. Wraz z zebranymi w poprzedniej rundzie 27 mln dol. daje to wycenę platformy na poziomie 400 mln dol. W inwestycji udział brały m.in. fundusze Google Ventures i Greylock Partners. TYmczasem już 7 października Medium ma ujawnić nowe funkcje oraz rozwiązania, które niebawem trafią do serwisu. Warto zauważyć, że popularność tej platformy prawdopodobnie wpłynęła na Zuckerberga, bo jedną z ostatnich zmian na Facebooku jest nowy system notatek, który pozwala tworzyć przyjemnie prezentujące się posty blogowe.

Google Photos ze wsparciem dla Chromecasta

Aplikacja Google Photos ma niebawem doczekać się zauważalnych zmian. W końcu użytkownicy doczekają się długo oczekiwanego wsparcia dla Chromecasta. Ponadto twórcy mieliby tutaj wprowadzić możliwość wspólnego tworzenia albumów związanych z wydarzeniami. Ostatnią nowością mają być etykiety (tagi), które przypiszemy do każdego obrazka. Więcej szczegółów prawdopodobnie poznamy już dziś wieczorem, podczas konferencji Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileAndroidNexusSmartfony