9

Znamy datę konferencji Apple – „Nadal mamy wiele do pokazania”

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, następna konferencja Apple odbędzie się już za tydzień – 22 października. Grafika na zaproszeniach utrzymana jest w podobnej kolorystyce i stylistyce co wcześniej, co oczywiście może rodzić pewne pytania i domysły odnośnie zawartości wydarzenia. Apple wyraźnie daje też do zrozumienia, że konferencja dotycząca iPhone’ów była jedynie przygrywką. Niemalże pewnym punktem prezentacji […]

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, następna konferencja Apple odbędzie się już za tydzień – 22 października. Grafika na zaproszeniach utrzymana jest w podobnej kolorystyce i stylistyce co wcześniej, co oczywiście może rodzić pewne pytania i domysły odnośnie zawartości wydarzenia. Apple wyraźnie daje też do zrozumienia, że konferencja dotycząca iPhone’ów była jedynie przygrywką.

Niemalże pewnym punktem prezentacji będą nowe iPady – użytkownicy większego iPada od dłuższego czasu nie doczekali się większych zmian w wyglądzie tabletu, dlatego bez wątpienia będzie to jedna z najważniejszych nowości. Czym jeszcze będzie nęcić Apple? Lepsze podzespoły, czytnik Touch ID również powinny znaleźć się na liście pewniaków, lecz pozostałe elementy układanki to czyste spekulacje.

Apple-iPad-5-Space-Grey-79-1024x682

Od drugiej generacji iPada mini oczekiwany jest oczywiście ekran Retina. Podczas konferencji powinniśmy poznać najważniejsze przedpremierowe funkcje OS X Mavericks oraz datę jego udostępnienia. MacBooki Pro, a być może i Mac Pro, którego zobaczyliśmy po raz pierwszy podczas WWDC, prawdopodobnie uzupełnią zestawienie nowości. Niektórzy wskazują nawet na słowo „cover” mające skrywać w sobie delikatną sugestię odnośnie zwiększenia możliwości etui Smart Cover o funkcję klawiatury, jak wygląda to chociażby w przypadku tabletu Surface.

macpro_2013

Jestem bardzo ciekaw czy nowe iPady również oferowane będą w tylu wersjach kolorystycznych co iPody i teraz iPhone 5C. Dotychczasowe przecieki na to nie wskazywały, lecz nie zdziwiłbym się gdyby właśnie tak się stało. Od czasu do czasu mogliśmy przeczytać o testowaniu przez Apple tabletu z większym ekranem niż 9,7 cala i jego ewentualnej premierze. Czy Waszym zdaniem dwunasto, bądź trzynastocalowy iPad miałby rację bytu?

Konferencja startuje we wtorek, 22 października o 19:00.

Zdjęcia: 1,2.