Apple

Co powiecie na OS X w stylu iOS7? Chyba nie byłoby tak źle...

Konrad Kozłowski
Co powiecie na OS X w stylu iOS7? Chyba nie byłoby tak źle...
19

Zanim kolejna odsłona dowlonego systemu operacyjnego ujrzy światło dzienne, sieć nigdy nie zawodzi i przygotowuje jej własną wizję. Takich konceptów można znaleźć dziesiątki, a czasem nawet setki. Większość z nich nigdy nie znajdzie odzwierciedlenia w oficjalnym produkcie, ale miło jest popatrzeć ja...

Zanim kolejna odsłona dowlonego systemu operacyjnego ujrzy światło dzienne, sieć nigdy nie zawodzi i przygotowuje jej własną wizję. Takich konceptów można znaleźć dziesiątki, a czasem nawet setki. Większość z nich nigdy nie znajdzie odzwierciedlenia w oficjalnym produkcie, ale miło jest popatrzeć jak pewne pomysły mogą zainspirować utalentowanych projektantów.

Apple z nowym wyglądem iOS7 może wkroczyć na zupełnie nową ścieżkę dla swoich systemów, dlatego spekulacji odnośnie kolejnej aktualizacji systemu OS X nie ma końca. Czy zmiany w mobilnym iOS, których byliśmy świadkami, wpłyną także na przyszłość systemu obecnego na MacBookach i iMakach? Gdyby tak się stało to czego mogliśmy się spodziewać?

Na takie pytania spróbowano już odpowiedzieć i szczerze mówiąc rezultaty jakie osiągnięto przenosząc styl iOS na ekran laptopa są naprawdę niezłe. Dewizą nowego OS X-a miałyby być nie tylko prostota, ale również brak radykalnych zmian, dzięki czemu użytkownicy nie czuliby się zagubieni w nowej odsłonie systemu. "Płaski" interfejs i przezroczyste elementy prezentują się naprawdę świetnie, choć nie wiem jak zareagowaliby na tę zmianę posiadacze komputerów firmy Apple. Czy zdumienie i irytacja byłyby porównywalne do tego co spotkało użytkowników Windows 8? Raczej nie. Nie wygląda też na to, że obsługa systemu miałaby różnić się diametralnie od tego jak wygląda to aktualnie. Z całą pewnością jednak Apple nie zdecydowałoby się na zmianę "szat" OS X-a bez rozszerzenia jego możliwości i usprawnienia funkcji dostępnych już w systemie.

O dziwo odświeżone ikonki nie drażnią aż tak bardzo, jak te które znajdziemy w iOS7, a wygląd Control Center czy Centrum Powiadomień po prostu mi się podobają. Przezroczysty panel i dobrze widoczne przyciski nie powinny stwarzać takich problemów jak zastępienie etykietkami typowych przycisków w iOS7. Nie jestem pewien czy Apple zdecyduje się na tak radykalne zmiany w OS X, lecz myślę że obranie ścieżki podobnej do tej, którą widzimy na grafikach nie byłoby złym pomysłem. Jestem ciekaw czy użytkownicy OS X potrzebują i oczekują właśnie takich zmian?

Źródło: Behance.net

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleMacbookos ximacios7