Apple

Znamy datę konferencji Apple – „Nadal mamy wiele do pokazania”

Konrad Kozłowski
Znamy datę konferencji Apple – „Nadal mamy wiele do pokazania”
9

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, następna konferencja Apple odbędzie się już za tydzień - 22 października. Grafika na zaproszeniach utrzymana jest w podobnej kolorystyce i stylistyce co wcześniej, co oczywiście może rodzić pewne pytania i domysły odnośnie zawartości wydarzenia. Apple wyraźnie daje...

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, następna konferencja Apple odbędzie się już za tydzień - 22 października. Grafika na zaproszeniach utrzymana jest w podobnej kolorystyce i stylistyce co wcześniej, co oczywiście może rodzić pewne pytania i domysły odnośnie zawartości wydarzenia. Apple wyraźnie daje też do zrozumienia, że konferencja dotycząca iPhone'ów była jedynie przygrywką.

Niemalże pewnym punktem prezentacji będą nowe iPady - użytkownicy większego iPada od dłuższego czasu nie doczekali się większych zmian w wyglądzie tabletu, dlatego bez wątpienia będzie to jedna z najważniejszych nowości. Czym jeszcze będzie nęcić Apple? Lepsze podzespoły, czytnik Touch ID również powinny znaleźć się na liście pewniaków, lecz pozostałe elementy układanki to czyste spekulacje.

Od drugiej generacji iPada mini oczekiwany jest oczywiście ekran Retina. Podczas konferencji powinniśmy poznać najważniejsze przedpremierowe funkcje OS X Mavericks oraz datę jego udostępnienia. MacBooki Pro, a być może i Mac Pro, którego zobaczyliśmy po raz pierwszy podczas WWDC, prawdopodobnie uzupełnią zestawienie nowości. Niektórzy wskazują nawet na słowo "cover" mające skrywać w sobie delikatną sugestię odnośnie zwiększenia możliwości etui Smart Cover o funkcję klawiatury, jak wygląda to chociażby w przypadku tabletu Surface.

Jestem bardzo ciekaw czy nowe iPady również oferowane będą w tylu wersjach kolorystycznych co iPody i teraz iPhone 5C. Dotychczasowe przecieki na to nie wskazywały, lecz nie zdziwiłbym się gdyby właśnie tak się stało. Od czasu do czasu mogliśmy przeczytać o testowaniu przez Apple tabletu z większym ekranem niż 9,7 cala i jego ewentualnej premierze. Czy Waszym zdaniem dwunasto, bądź trzynastocalowy iPad miałby rację bytu?

Konferencja startuje we wtorek, 22 października o 19:00.

Zdjęcia: 1,2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPadipad miniipad 5