Microsoft

Zmiany na lepsze w OneDrive. Office 2019 zapowiedziany

Konrad Kozłowski
Zmiany na lepsze w OneDrive. Office 2019 zapowiedziany
6

Podczas konferencji Ignite w Orlando Microsoft zaprezentował zmiany i nowości w usłudze OneDrive. Jestem pewien, że ucieszą one aktywnych użytkowników chmury Microsoftu.

OneDrive'a nie traktuję, jako głównej usługi w chmurze. Jest ku temu jeden, główny powód - prędkość transferu. Jest zaskakująco i rozczarowująco niska. Nie wiem, gdzie leży przyczyna takiego stanu rzeczy, ale w zestawieniu z Dyskiem Google czy Dropboxem usługa Microsoftu zostaje w tyle. Jeśli jednak OneDrive to Wasz wybór numer jeden, to mam dobre wieści.

OneDrive - nowy wygląd, sporo usprawnień

Microsoft zapowiedział aktualizację interfejsu OneDrive'a, który wniesie odrobinę świeżości. Na zrzutach ekranu widzicie, że zmieni się wygląd folderów i innych elementów graficznych. Znacznie łatwiejsze ma być sprawdzanie listy już udostępnionych danych, jak również podejrzenie informacji na temat kontaktów oraz plików. Na tym modyfikacje się nie kończą, ponieważ OneDrive w przeglądarce będzie radził sobie wkrótce z archiwami  ZIP oraz plikami zabezpieczonymi DRM lub IRM. Aplikacje mobilne oraz desktopowe otrzymają wsparcie dla powiadomień o udostępnieniu folderu czy pliku, a domyślnym sposobem otwierania plików będzie tryb edycji, zamiast trybu podglądu. Jeszcze w tym roku aplikacje Office mają zyskać jeszcze lepszą integrację z OneDrivem w kwestii udostępniania i współpracy. Pełną listę zmian i nowości znajdziecie tutaj.

Office 2019 w przyszłym roku

Jednym z punktów konferencji Microsoftu był także pakiet biurowy Office, który doczeka się zupełnie nowej odsłony już w przyszłym roku. Następca Office'a 2016, czyli Office 2019, ma jeszcze lepiej współpracować z ekranami dotykowymi (a w szczególności mowa tu o piśmie odręcznym). Nowe formuły i wykresy ułatwią analizę danych w Excelu, a nowy PowerPoint uczyni tworzenie dobrze wyglądających prezentacji jeszcze łatwiejszym. Taki krok Microsftu udowadnia, że grupa klientów sięgających po tradycyjne, czyli nieoparte o chmurę rozwiązania, ma wciąż spore znaczenie. Firma z Redmond nie zamierza ich zawieść, dlatego obok ciągłego rozwijania Office 365 w ofercie pojawi się klasyczne, lecz zupełnie nowe wydanie Office 2019.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu