Apple

Złoty iPhone od Messiego. Ale nie każdy może go dostać

Mirosław Mazanec
Złoty iPhone od Messiego. Ale nie każdy może go dostać
7

iPhone dla wielu osób jest nie tylko narzędziem, ale też symbolem społecznego statusu. I najwyraźniej jest też tak w przypadku Lionella Messiego.

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu postanowił odwdzięczyć się kolegom z reprezentacji Argentyny za pomoc w zdobyciu mistrzostwa świata w Katarze. Zrobił to w dość nietypowy, technologiczny sposób. Zafundował im, i całemu sztabowi który brał udział w przygotowaniach do mundialu, po złotym iPhonie. Na 35 smartfonów wydał 200 tys. euro. Czyli trochę mniej niż milion złotych.

Nikt się nie pomyli

To oczywiście najdroższe modele, czyli 14 Pro Max. Są pokryte 24-karatowym złotem. Każdy telefon ma imię swojego właściciela, w przypadku piłkarzy z wygrawerowanym numerem jego koszulki. Logo Apple na środku zostało również zastąpione logo AFA (Argentyński Związek Piłki Nożnej). Pod nim umieszczono kolejny napis: „World Cup Champions 2022”.

Gdzie można kupić złote iPhony? Takim „customizowaniem”, czyli przerabianiem urządzeń Apple zajmuje się firma iDesign Gold. Powstała w Irlandii w 2016 r., a jej pierwszym klientem był Conor McGregor. Na swojej stronie iDesign Gold chwali się wykonywaniem zleceń m.in. dla Anthonego Joshuy, Paris Hilton oraz Lionela Messiego.

Po mistrzostwach świata piłkarz chciał obdarować kolegów z biska i sztab szkoleniowy jakimś prezentem. Ale tradycyjne przy takich okolicznościach złote zegarki wydały mu się mało atrakcyjne. Stąd kontakt z iDesign Gold i wybór złotych spersonalizowanych iPhonów 14 Pro Max – co zaproponował dyrektor generalny firmy Ben Lyons.

W rozmowie z The Sun Lyons wyjaśnił, że Lionel to nie tylko najlepszy piłkarz świata, ale także jeden z najbardziej lojalnych klientów iDesign Gold.

Skontaktował się z nami kilka miesięcy po finale mistrzostw świata. Powiedział, że chce specjalnego prezentu dla wszystkich graczy i całego teamu, aby uczcić zwycięstwo. Ale nie chce zwykłego prezentu w postaci zegarków. Zaproponowałem więc złote iPhone'y z ich imionami i bardzo mu się ten pomysł spodobał.

Tak robi się złote iPhony

Oczywiście firma pochwaliła się przekazaniem iPhonów Messiemu na swoim Instagrame. Zamieściła również film na którym pokazuje jak powstawał egzemplarz z nr. 10 dla Lionela Messiego.

Ciekawe również, że nigdy nie słyszałem o firmie zajmującej się przerabianiem w podobny sposób urządzeń Samsunga, Xiaomi czy któregokolwiek z producentów urządzeń z Androidem.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news