Mobile

Zenly - lokalizator telefonów w czasie rzeczywistym

Grzegorz Ułan
Zenly - lokalizator telefonów w czasie rzeczywistym
22

Lokalizator telefonów z systemem Android dostępny jest już od prawie 3 lat i od tego czasu powstało wiele innych programów wykorzystujących lokalizację naszych urządzeń. Moją uwagę jednak zwrócił dziś program o nazwie Zenly, który pozwala na lokalizację telefonów znajomych czy członków rodziny w czasie rzeczywistym.

Umożliwia przy tym dodatkowe interakcje, czyli między innymi mierzenie aktualnej odległości i czas dotarcia z naszej lokalizacji do punktu, w którym znajduje się nasz znajomy. Do tego dostępny jest zarówno na Androida jak i iOS.

Rejestracja odbywa się przy pomocy naszego numeru telefonu, podobnie wygląda proces dodawania znajomych z poziomu książki telefonicznej w naszym telefonie.

Lokalizacja jest bardzo dokładna, po uruchomieniu programu od razu widzimy swoje położenie, które możemy udostępnić znajomym z listy kontaktów bądź jako zwykły link, który możemy udostępnić przy pomocy emaila lub w sieci społecznościowej.

Sprawdź też: Jak zlokalizować telefon

Link ten aktywny jest przez 45 minut i obdarowana nim osoba będzie mogła śledzić naszą lokalizację na telefonie bądź desktopie. Dodatkowo wyświetlany jest poziom naładowania naszego telefonu.

[video width="451" height="800" mp4="https://static.antyweb.pl/wp-content/uploads/2016/05/FINAL-EXPORT-29-ICE-CREAM.mp4"][/video]

Przydatne? Myślę, że tak. Sprawdzi się w wielu zastosowaniach, na wspólnych wypadach (jest też opcja śledzenia na stokach narciarskich) czy do sprawdzania miejsca pobytu członków rodziny i naszych pociech. Sami z pewnością wymyślicie też wiele innych przydatnych zastosowań:).

Strona główna aplikacji
Aplikacja do pobrania z Google Play
Aplikacja do pobrania z App Store

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu